Split slavio na otvaranju ABA 2 lige

Košarkaši Splita otvorili su ABA 2 ligu pobjedom pred domaćom publikom. Žuti su s rezultatom 93:66 slavili protiv Dynamica iz Beograda.

Split – Dynamic VIP Pay  93:66 / Bajo 20, Marčinković 14 – Smiljanić 22

Odlično Žuti otvaraju susret s 10:3. No, do kraja prve dionice gosti rade veliku seriju 9:20 i na prvi dvominutni odmor odlaze s prednošću, 19:23. Splićani su uzvratili u nastavku te na krilima Marčinkovića stvaraju šest poena prednosti na poluvremenu. Kedžo i Gabrić na otvaranju drugog dijela nose Split do plus 14 (60:46).

Dvocifreno vodstvo domaćini bez poteškoća uspijevaju zadržati i u četvrtoj dionici, a u zadnje dvije minute susreta Beograđani potpuno “popuštaju” pa Split bježi i na +20 i potvrdu prve pobjede u ABA 2 ligi. Veseli svakako činjenica da su minute dobili mladi Runjić i Perasović, a u završnici utakmice zaigrao je i Rebić.

Grgurevićeva momčad je solidno šutirala te je utakmicu završila s 50% uspješnosti šuta za tri (11/22), a samo se Cunnigham od svih igrača nije upisao u strijelce. Najefikasniji je na kraju bio Darko Bajo s 20 poena i pet skokova te je još jednom potvrdio da je Split napravio pravi potez njegovim dolaskom. Pavle Marčinković ubacio je 14 poena uz čak sedam asistencija te tri skoka. Sedam asistencija je uz osam poena imao i Kalajžić, a na osam su se još zaustavili Rikić, Kedžo i Gabrić.