Split u završnici svladao Zabok, Darda izgubila nemoguće

U drugom kolu A1 lige, košarkaši Splita su upisali prvu pobjedu. Bolji su bili od momčadi Zaboka, koja se dobro držala do same završnice susreta. Na drugom kraju države, u Baranji, Alkar je u rijetko viđenoj drami svladao domaćine iz Darde.

Split – Zabok 77:71 (20:21; 35:41; 54:59)

Split: Subotić 19, Mimica, Vučić, Filipović, Najev 17, Matić 11, Dominović, I. Jukić 4, J. Jukić 5, Siriščević 21.
Zabok: Kuga, Raić 5, Anzulović 2, Lež 9, Svoboda 9, Vlaić 14, Črnjević 3, Marić 7, Demo 2, Nakić, Ceranja 7, Bagarić 13.

U izjednačenom tonu započela je utakmica. Niti jedna momčad se nije odvajala na veću prednost. U 14. minuti, bivši reprezentativac Dalibor Bagarić zakucava za prednost gostiju od sedam razlike. Srećom po domaće, Zabočani se unatoč boljoj igri nisu uspjeli odvojiti na veću prednost te na veliki odmor odlaze s prednošću od 35:41.

U trećoj dionici vidjeli smo i dvoznamenkastu prednost gostiju iz Zagorja, no Splićani se nisu predavali i na ulasku u zadnju četvrtinu zaostaju prihvatljivih pet razlike. Zabok je prednost držao do 34. minute kada Ivan Siriščević i Srđan Subotić vežu dvije trice za prednost domaćih od jedan razlike. Gosti su nakratko izjednačili rezultat, a potom je isti dvojac ubacio još dva puta iza linije za tri poena te odveo svoju momčad do prednosti u samoj završnici.

Prednost više nisu ispuštali i mirno su utakmicu priveli kraju. Utakmica je završena rezultatom 77:71. Siriščević je ubacio 21 poen, a Subotić ga je slijedio s 19. Na drugoj strani najefikasniji su bili Vlaić s 14 i Bagarić s 13 poena.

Split u sljedećem kolu gostuje kod Alkara, a Zabok dočekuje GKK Šibenik.

Darda – Alkar 79:82 (23:27; 39:46; 63:59)

Darda: R. Kujundžić 16, Meznarić 13, Šarac, Diminić 16, M. Kujundžić, Bičvić 3, Mazić, Jakić, Hrnčić 11, Barišić, Pandurić 20, Turalija.
Alkar: Mikulić 10, Jo. Boban, Bilandžić 4, M. Modrić 2, S. Modrić 13, Vitali 4, Ju. Boban 10, Gaurina 15, Žitko 10, Perajica 10, Župić 4, Kanaet.

Alkar je bolje otvorio susret, a već u četvrtoj minuti ubačajem Mate Perajice vodi osam razlike. Obrana je do kraja prve četvrtine bila propusna na obje strane, a nakon isteka deset minuta gosti vode četiri razlike. U 15. minuti Sinjani su poveli čak 12 razlike, ali do odlaska na veliki odmor Baranjci smanjuju na prihvatljivih sedam što im daje nadu u preokret u drugom poluvremenu.

Preokret su dočekali, a u 28. minuti su poveli te u zadnju dionicu ušli u odličnim ritmu. Borbeni gosti iz Zagore nisu smatrali utakmicu riješenom te su se upustili u obračun do posljednjeg daha. Utakmica je bila u egalu do samog kraja. Ubačajima Perajice i Dejana Meznarića, a potom i Kujundžića domaći su minutu prije kraja poveli osam razlike no i to im nije bilo dovoljno za pobjedu.

Zahvaljujući početničkim greškama i raspoloženom Nikoli Gaurini, gosti rade seriju 11:0 i dolaze do rijetko viđene pobjede. Konačni rezultat iznosi 79:82.

Sljedeću utakmicu Darda putuje u Križevce, a Alkar dočekuje Split.