Srbija bolja od SAD-a

Reprezentacija Srbije stigla je do pobjede protiv SAD-a u razigravanju od petog do osmog mjesta. Vodila je cijelu utakmicu te zasluženo slavila sa 94:89…

Razigravanje od petog do osmog mjesta donijelo je utakmicu između Srbije i SAD-a, a nakon poraza prije su se oporavili Srbi koji su odigrali vrlo dobar susret te pritom stigli do pobjede rezultatom 94:89.

Srbija je odigrala sjajnu prvu četvrtinu, Amerikanci su se vratili u drugoj, ali još uvijek aktualni svjetski viceprvaci ostali su u prednosti do kraja susreta te ga priveli kraju u svoju korist.

S obzirom na to da je ovo Svjetsko prvenstvo donijelo i neočekivana ispadanja, tako niti ova utakmica nije ostala bez iznenađenja. Tako je prva četvrtina u potpunosti bila u znaku Srbije koja je apsolutno dominirala.

Srbija je povela s 11:2, nakon toga ubacio je tricu Kemba Walker, poslije čega je uslijedila serija od 15:0 Đorđevićevemomčadi koja je potpuno dominirala. Ubacila je osam trica iz devet pokušaja te nakon deset minuta igre vodila s velikih 32:7.

Naravno, nitko nije očekivao da će Amerikanci ostati na niskoj, a Srbi na visokoj razini. Potvrda je stigla odmah u drugoj četvrtini jer se srpska stečena prednost polako počela topiti, a do kraja poluvremena otopila se gotovo do kraja.

Amerikanci su nadmašili učinak Srbije iz prve četvrtine (33 poena), primili su tek 12 te na poluvrijeme otišli sa samo četiri koša minusa. Bilo je 44:40.

Veliku borbu gledali smo i u trećoj četvrtini. Amerikanci su stalno bili blizu, ali Srbija je čuvala prednost. U 33. minuti vratila se na dvoznamenkastu, bilo je 78:68, a do kraja ipak zadržala prednost.

Bogdan Bogdanović s 28 poena (trica 7/14) i šest asistencija predvodio je Srbiju, dok je Vladimir Lučić dodao 15 koševa.

Harrison Barnes s 22 poena i pet skokova te Kemba Walker s 18 koševa bili su najbolji kod SAD-a.