Prvo veće iznenađenje osmine finala, ako ga uopće i možemo tako nazvati napravila je Srbija izbacivši Grke. Srbija je dominirala veći dio susreta, a na kraju potpuno razbila Grke i plasirala se zasluženo u četvrtfinale.

Srbija – Grčka 90:72 (23:20; 46:42; 64:55)

Srbija: Bogdanović 21, Raduljica 16 (6 sk), Teodosić 13 (5 as), Kalinić 12 (4 sk), Krstić 10, Simonović 5, Marković 3, Jović 2, Birčević, Katić, Štimac.

Grčka: Calathes 14 (5 sk), Zisis 12 (3 as), Printezis 12 (4 sk, 5 as), Bourousis 9 (5 sk), Antetokounmpo 7, Vasileiadis 6, Kaimakoglou 6, Papanikolaou 1, Glyniadakis, Sloukas, Vougioukas.

Već od samog početka susreta Srbija je bila u prednosti nad Grčkom. Od prvog poena na utakmici, kojeg je ubacio Nikola Kalinić, Srbija je sve do minute prije kraja poluvremena, osim u par navrata kada su Grci uspjeli izjedačiti, bila u prednosti. Tada je Nikos Zisis ubacio tricu za 41:42, ali to grčko vodstvo trajalo je samo jedan napad i Srbija na veliki odmor odlaze s prednošću 46:42.

Drugo poluvrijeme otvoreno je u izjednačenoj igri, a nakon nekoliko minuta igre koš za koš Srbija se počela odvajati, što je u 29. minuti rezultiralo prvim dvoznamenkastim vodstvom (64:53). Bolja igra izabranika Saše Đorđevića nastavila se i u posljednjoj dionici, a kulminirala je točno četiri minute prije kraja kada je Bogdan Bogdanović postavio na utakmici najvećih  plus 20 (80:60).

Stečenu prednost Srbi su uspješno održavali i na kraju slavili s uvjerljivih 90:72. Grci koji su prvi krug završili bez poraza tako idu doma i završavaju svoj nastup u osmini finala dok Srbija ide u četvrtfinale na pobjednika susreta Argentina-Brazil. Prema prikazanoj igri danas, polufinale im se smiješi.

Junak utakmice bio je Bogdanović koji je susret počeo na klupi, a postigao je 21 poen dok je Miroslav Raduljica dodao 16 uz šest skokova. Miloš Teodosić zabio je 13 i pet je puta uspješno asistirao. Srbija je imala čak pet dvoznamenkastih strijelaca dok je kod Grka najbolji bio Nick Kalathes s 14 ubačaja i pet skokova.