Studentska: FSB zonom do preokreta

U prvom kolu Sveučilišne studentske lige u Zagrebu vidjeli smo par zanimljivih ,ali i dosta jednostranih utakmica.Utakmice se u ovom sistemu odvijaju u vremenskom razdoblju od 6 minuta po četvrtini. Također jedna utakmica se nije odigrala, odnosno između FKIT-a i FPRZ-a, Fakultet prometnih znanosti je pobijedio 20:0.

Jedna od zanimljivijih utakmica je bila između FSB-a i PF-a. Pravnici su preko svojih visokih igrača došli do ranog vodstva i konstrolirali utakmicu u prvoj četvrtini, ali strojari su krenuli za zonskim presingom i zonskom obranom te su 10:2 serijom okrenuli utakmicu. Treća četvrtina je bila dosta izjednačena, a u posljednoj četvrtini je i proradio šut za FSB te su napravili još jednu seriju, ovaj put 14:2 za ukupnu pobjedu 42:26.

Od bliskih utakmica treba izdvojiti utakmicu između EF 1 i TVZ-a gdje se igrala tvrda obrana i nije se zabijalo puno koševa, jedan od razloga bi mogao biti što je utakmica započela u 9 ujutro. Međutim ekonomisti su se razbudili u posljednoj četvrtini te su zasluženo pobijedili sa 33:22.

Također je bio zanimljiv susret HS i Libertasa u kojem je povela ekipa HS sa 8:5 , ali kao u reprizi utakmice FSB-a i PF-a Libertas okreće utakmicu u drugoj četvrtini te ju lagano privodi kraju. Završilo je 28:39.

Od susreta koji su se odigravali praktično na jednoj polovici treba izdvojiti pobjedu ZŠEM-a nad ERF-om 7:75. Treba napomenuti kako je ekipa Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta prvi put zabila poene u drugom poluvremenu.