Studentska: Kolo bez iznenađenja

Nakon kraće pauze odigralo se još jedno kolo Sveučilišne studentske lige, kao što smo navikli gledati bolje ekipe rutinirano odrađuju svoje utakmice, dok drugi u malo napetijim utakmica pokušavaju izvući pobjedu.

Kao što smo navikli FSB je opet malo sporije krenuo u susretu protiv HS-a, ali u drugoj četvrtini su namjestili šut i riješili utakmicu već u trećoj četvrtini. FSB trenutno drži prvo mjesto u grupi D zajedno sa ekipom MF-a i KF-a. Sve tri ekipe imaju zasada stopostotni učinak.

U toj grupi se također odigrao susret koji je bio napet sve do zadnjeg napada. Ekipa PF-a se našla u zaostatku i sa loptom u svojim rukama te su uspješno realizirali za svoju prvu pobjedu u dosadašnjem dijelu natjecanja.

U grupi C ekipa PBF-a je propustila napraviti iznenađenje i pomrsiti račune ekipi AGF-a, koja je na kraju pobijedila 47:41 te će iduće kolo igrati sa PMF-om za prvu poziciju u grupi.
Ekipa VERN-a je i dalje neporažena u svojoj grupi B, dok se FER i FPRZ bore za drugo mjesto koje donosi prolazak u iduću fazu natjecanja.

Prvo mjesto u grupi A drži ekipa EF 2, koja je još jednom rutiniranom pobjedom pokazala zašto je favorit ove grupe. Njihove kolege sa fakulteta, ekipa EF 1 je pobijedila FF te su podigli svoje šanse da i oni prođu dalje. U grupi A jedino je ekipa FPZ-a bez pobjede nakon poraza protiv TTF-a kojima je ovo prva pobjeda otkako je formirana košarkaška ekipa fakulteta.