Šuterska rapsodija Žutih

Splitski Žuti uspjeli su obraniti domaći teren u derbiju protiv ljutih rivala iz Šibenika. Osim uvodnih par minuta, bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je momčad Ivice Skelina dominirala većinu susreta i na kraju zasluženo slavila. Presudna je bila obrambena energija domaćih, ali i odlična šuterska raspoloženost.

HT Premijer liga, 17. kolo, 2. ožujka

Split-Šibenik 94:70 (19:19, 24:17, 22:15, 29:19)

(Kedžo 18, Scott 17, Katura 14, Jukić 13, Širko 7(10as) / Bundović 14, Bašić 11, Vitali 11, Nakić 10)

Run and gun košarka na početku i bolje se snalaze mladi Šibenčani. Trener Skelin ubrzo reagira minutom odmora zbog bezidejnosti u napadu i propusnosti u obrani (4:11). Bježe Šibenčani na prvu veću prednost (8:15), ali Kalajžić veže dvije trice (devet poena u prvoj četvrtini) pa drži Split na životu (12:15). Ipak, Kedžo i Širko vraćaju Žute u egal pa se na prvi dvominutni odmor odlazi s rezultatom 19:19.

Filipović niže pet poena uz odlična Širkova proigravanja pa Anzulović reagira nakon nepune dvije minute igre nastavka s novom minutom odmora (26:19). Krenuo je Splićane šut pa bježe na plus 11 (39:28). Iako je izgledalo da se Šibenik uspio posložiti, Mike Scott tricom preko ruke donosi plus 13 Splitu. No, u završnoj minuti Toni Vitali vraća goste u igru 6:0 serijom (43:36).

Gosti se na početku drugog dijela približavaju na minus pet, ali Širko prvo uzvraća tricom pa asistencijom Kedži iz nemoguće pozicije pa Split vode s najvećih plus 14 (54:40). Međutim, dva Tonija, Vitali i Nakić vraćaju Narančaste na minus osam. Skelin reagira minutom odmora. Jukić i Kedžo realiziraju dobar protok lopte domaće momčadi pa se Žuti vraćaju na plus 14. Bundović uzvraća faul-košem, ali Marčinković na isteku vremenu vraća Split na plus 14 pred posljednjih deset minuta.

Splićani lijepo otvaraju posljednju dionicu ponovno zahvaljujući sjajnom šutu pa bježe na plus 16 (70:54), ali unatoč činjenici da Bundović i Gabrić vežu pet poena, to nije omelo Luku Katuru koji uzvraća tricom, a u idućem napadu Scott pronalazi Kedžu pa domaćini bježe na plus 16. Slijedi jurnjava s nekoliko lijepih poteza, prvo Marčinković blokira Bundovića da bi Širko dodavanjem iza leđa razigrao Scotta u kontri koji iznuđuje prekršaj.

Šibenčani su se pokušali vratiti, ali šuterska rapsodija Splita nije prestajala do posljednjeg sudačkog zvižduka. Luka Katura i Mike Scott pogađali su sve što su htjeli i Žuti su potpuno “razbili” Šibenčane. Više od pet igrača u momčadi Splita ostvarilo je dvoznamenkasti učinak.  Šibenčani su odigrali solidnu utakmicu, ali izabranici Ivice Skelina su odigrali skoro savršeno.