“Sveti” Ante donio Zadru 1-0

Košarkaši Zadra i po četvrti su put ove sezone bili bolji od Cedevite, ali ovaj puta možda i u najbitnijoj utakmici do sada. Prvi polufinalni susret otišao je na stranu Zadra zahvaljujući odličnoj, timskoj igri u napadu i obrani, ali i Anti Delašu koji je krajem treće četvrtine svojoj momčadi s tri pogođene trice u nizu donio 11 poena razlike. Stečenu prednost domaći su igrači sačuvali do kraja, a dvoranom se orilo “Sveti Ante”.

Oko 5000 Zadarskih navijača obučenih u bijelo napunilo je Višnjik, a od samog su početka svojim navijanjem nosili igrače Zadra. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a momčadi su se mijenjale u vodstvu dosta često. Pod sam kraj prvog perioda, Cedevita je otišla na pet poena razlike, nošena dobrom igrom Marka Tomasa i Bracey Wrighta.

Zadarski su košarkaši krenuli puno bolje i čvršće u obrani na početku druge četvrtine, a taj period otvaraju serijom 9:0 i prelaze u vodstvo. Probudili su se tada i igrači Cedevite koji do kraja druge četvrtine stižu i prestižu Zadar te na poluvrijeme odlaze s dva poena prednosti. Svima je bilo jasno da i u drugom poluvremenu slijedi neizvjesna utakmica do samog kraja.

Cedevita je na početku trećeg dijela opet otišla na pet poena prednosti, ali Zadar se brzo vraća i par minuta do kraja četvrtine ima laganu prednost, a onda na scenu stupa junak utakmice, Delaš koji sa tri pogođena šuta za tri poena u nizu odvodi Zadar na visokih 11 poena razlike.

Gosti iz Zagreba odlično su otvorili posljednju četvrtinu i serijom 7:0 došli na samo -4, ali minutu odmora zove trener Zadra, Ante Nazor koja je očito pomogla njegovim košarkašima. Domaći su košarkaši prednost opet digli na desetak poena razlike i sigurno je čuvali do samog kraja utakmice kada su pobjedu s po dva slobodna bacanja potvrdili iskusni Bariša Krasić i Delaš.

Zadar je do pobjede došao srčanom i borbenom igrom te zajedništvom, gdje su se i po tri igrača bacala za loptom. Delaš je bio najbolji s 20 poena, od toga su bile četiri trice. Romeo Travis zabio je 16 uz sedam skokova, a Krasić se zaustavio na 12 koševa. Franko Kaštropil zabio je 10 uz osam skokova, a treba spomenuti i srčanog borca, kapetana Ivu Ivanova koji je bio jako bitan kotačić u momčadi Zadra s 8 koševa i šest skokova.

Kod Cedevite, Tomas je zabio je 19 koševa, Predrag Šuput dodao je 14 uz pet skokova, a solidan je bio i Marino Baždarić s 11 koševa i pet skokova. Wright je zabio 10 koševa, ali u drugom poluvremenu kao da se nije vratio iz svlačionice. Šut za tri poena bio mu je 0:6.