Težak poraz Cibone od Olimpije, Jolly izgubio od Krke

Jučer je završio dvodnevni pripremni turnir u Novom Mestu na kojemu naše momčadi nisu bile uspješne. Jolly se dobro držao protiv Krke unatoč porazu, a Cibona je pregažena od Union Olimpije. Prvog dana turnira Cibosi su pobijedili Krku dok su Šibenčane Ljubljančani ostali na -32.

Union Olimpija – Cibona 86:60 (22:16, 39:33, 62:49)

Union Olimpija: Rupnik 2, Marinelli 2, Hrovat 12, Salin 17, Vučetić 3, Murić 10, Begić 5, Nikolov 21, Mahkovic, Omić, Marinović 14
Cibona: Kus 3, Krušlin 3, Blassingame 8, Mikulić, Jagodić-Kuridža 7, Barać 2, Slavica 7, Lalić 14, Mavra, Siriščević 11, Žižić 3, Gabrić 2.

Cibona je bila ravnopravan svom prvom protivniku u regionalnoj ligi samo jedno poluvrijeme, kada su na odmor otišli sa 6 poena zaostatka.

U drugom poluvremenu je Olimpija bila puno bolja momčad kada na kraju treće četvrtine odlaze na 13 razlike te u zadnjoj završavaju utakmicu s ogromnih 26 plusa. Za dva tjedna ćemo saznati je li ovo bilo skrivanje karata Cibone ili jednostavno samo razlika u kvaliteti. Najveći razlog poraza u ovoj utakmici su čak 24 izgubljene lopte kod Cibone naprema 10 Olimpije.

Olimpiju je predvodio Hristo Nikolov s 21 poenom, dok je kod Cibone najbolji bio Jure Lalić s 14, a dvoznamenkasti je bio i Ivan Siriščević. Jerel Blassingame je uz 8 poena upisao sedam asistenicija i šest skokova, a mladi Nik Slavica (97) za šest minuta je imao sedam ubačaja.

Slaven Rimac, vidno razočaran, je rekao poslije utakmice: Olimpija je dominirala u svim segmentima igre. Vidjeli smo da nam puno toga još u našoj igri nedostaje. Do početka sezone imamo još puno posla.

Krka – Jolly JB Šibenik 67:56 (14:20, 32:34, 52:42)

Krka: Zupan 2, Kastrati 12, Rojc 13, Mulalić 19, Polutak 7, Zatežič 2, Bolčina 9, Ritlop 2, Janc 1
Jolly Šibenik: Gulam 11, Pavlović 11, Katura 8 , Šekelja 4, Vrlika 2, Mašić 9, Mrva 7, Najev 4

Jolly se puno bolje držao u ovoj utakmici nego u onoj prvoj utakmici protiv Olimpije. Vodili su Šibenčani i 6 razlike u jednom trenutku u prvom poluvremenu, ali su na poluvrijeme otišli s nešto manjih, +2.

U nastavku ABA ligaš pojačava svoj intezitet i rezultatom 20-8 u trećoj četvrtini odlazi na dvocifrenu prednost koju do kraja nije ispuštao.

Krku je predvodio Mulalić s 19 poena, dok su najbolji u redovima Jollya bili Gulam i Pavlović s 11 poena.

Sve u svemu, Mladen Erjavec može biti zadovoljan ovom utakmicom gdje se njegova momčad dobro nosila s jačim protivnikom.