Tomić odličan u pobjedi Barcelone u Ateni!

Košarkaši Barcelone pobijedili su u Ateni Panathinaikos 70-60 u četvrtoj četvrtfinalnoj utakmici Eurolige, čime su poravnali seriju na 2-2 u pobjedama.

Panathinaikos – Barcelona 60:70 (10:20, 27:31, 38:51)

Bramos 15, Schotzsanitis 13, Lasme 12 (12 skokova); Navarro 17 (4 asistencije), Tomić 16 (5 skokova)

Zasluženim breakom u Ateni, Barcelona je izborila odlučujuću, petu utakmicu na svom parketu. Nakon što je katalonska momčad dobila prvu utakmicu u produžetku s dva koša razlike, a ”zeleni’‘ iz Atene su uzvratili dvjema tijesnim pobjedama, s jednim, odnosno dva koša razlike, u ovoj utakmici je Barcelona stigla do uvjerljive pobjede.

Gosti su vodili cijelu utakmicu. Panathiniakos tijekom 40 minuta igre nije stigao niti do jednog izjednačenja, a kamoli do vodstva. Prvu četvrtinu je Barcelona dobila s 20-10. U drugoj je imala i 11 poena prednosti, ali je na odmor otišla sa samo četiri koša viška, 31-27.

No, u drugom poluvremenu je Barcelona prelomila utakmicu. Imala je 8 minuta i 12 sekundi prije kraja i najvećih 17 koševa prednosti, 57-40. Panathinaikos je uspio malo zaprijetiti, smanjiti na 8 koševa zaostatka (52-60), a onda je Juan Carlos Navvaro četiri minute prije kraja pogodio tricu iz teške pozicije i praktički zapečatio pobjedu.

Ante Tomić bio je najbolji igrač utakmice. Ubacio je 16 koševa u 30 minuta igre, uz šut 7-11 za dva poena i 2-3 iz slobodnih bacanja. Dodao je 5 skokova, tri osvojene lopte i jednu asistenciju, uz jednu izgubljenu loptu. Juan Carlos Navarro postigao je 17 koševa za goste, uz 4 skoka i 4 asistencije.

Kod domaćina se Roko Leni Ukić nije iskazao. U 26 minuta igre postigao je 4 koša uz vrlo loš šut, 2-6 za dva poena i 0-5 trice. Imao je tri asistencije i dva skoka. Najefikasniji je bio Michael Bramos s 15 koševa. Stephane Lasme je dodao 12 poena uz čak 12 skokova. Dimitris Diamantidis imao je 6 asistencija i 5 skokova, ali nije postigao niti jedan koš u 37 minuta igre. Promašio je svih pet trica koje je šutirao.