Turci se provukli protiv Budućnosti, Španjolci namučili Lokomotiv

Sinoć su odigrani prvi četvrtfinalni susreti Eurokupa. Sve četiri pobjede odnijele su domaće momčadi koje ujedno imaju i status favorita. U petak su na rasporedu uzvrati u kojima bi se moglo dogoditi neko iznenađenje. Utakmica večeri odigrana je u Krasnodaru gdje je Lokomotiv Kuban uspio izvući pobjedu protiv španjolske Gran Canarije. Minhenski Bayern je iskontrolirao utakmicu protiv Unics Kazana, a istu stvar napravila je talijanska Reggio Emilia protiv Zenita. Napeto je bilo u Turskoj gdje je podgorička Budućnost imala egal na ulasku u posljednju minutu, ali izabranici Aleksandra Džikića Đile kapitulirali su zbog loših obrambenih reakcija i brzopletosti u napadu.

Najviše mogu žaliti košarkaši Herbalife Gran Canarije koji su vodili većinu utakmice kod Lokomotiva, čak i vodili s ugodnih plus sedam u zadnjoj dionici, ali u samoj završnici su prosuli vodstvo i na kraju upisali poraz. Rusi su napravili 10:0 serijom kojom su 63:70 preokrenuli u 73:70 i to je bio prijelomni trenutak utakmice. Ruski reprezentativac Kulagin predvodio je Lokomotiv s 20 koševa, dok je na drugoj strani najbolji bio Rabaseda s 11 poena.

Utakmica između Bayerna i Unicsa nije razočarala gledatelje. Nijemci su na kraju odnijeli pobjedu zahvaljujući sjajnom Bookeru, a ruska momčad se dobro držala tijekom cijelog susreta. Međutim, gosti na kraju posustaju, a momčad Saše Đorđevića rutinski odrađuje završnicu i odnosi pobjedu. Spomenuti Booker je uz 16 poena pridodao devet skokova, a kod Rusa se istaknuo Colom s 22 poena (od toga pet trica).

Talijanska Reggio Emilia je bila najuvjerljivija u sinoćnjim utakmicama. Naime, košarkaši Zenita su imali malu prednost u prvoj dionici, a do kraja susreta Talijane potpuno dominiraju i do poluvremena prelaze u vodstvo. U nastavku je prednost sve više rasla, a u posljednjoj četvrtini uspijevaju potpuno prelomiti utakmicu za uvjerljivu pobjedu. Double-double Reynoldsa bio je ključan u pobjedi Reggiane (16 poena i 11 skokova), a Reynolds je na kraju proglašen najkorisnijim igračem prvih četvrtfinalnih utakmica. Karašev je na strani ruske momčadi bio bolji od ostalih s 19 poena.

Budućnost, poput Španjolaca, može žaliti zbog propuštene prilike. Momčad iz Podgorice se odlično držala tijekom cijelog susreta, uz pad u trećoj dionici. Ipak, Džikićeva se ekipa vraća u završnici u egal (52:52), ali katastrofalno odrađuju posljednjih 60 sekundi što Blattova ekipa nije propustila kazniti i spasiti utakmicu. Johnson je kod Turaka bio najefikasniji sa 17 poena i devet skokova, dok je kod Crnogoraca najistaknutiji bio Nikolić s 12 poena i 10 skokova.