Turci u zadnjoj sekundi izborili pobjedu, Lokomotiv lagano odradio posao

Prve utakmice polufinala Eurokupa odigrane su sinoć i donijele su pregršt zanimljivih poteza. Prvo je Lokomotiv Kuban upisao uvjerljivu pobjedu nad Reggianom. Ključnom se pokazala 16:2 serija u drugoj četvrtini pa su s 15 poena prednosti otišli na poluvrijeme. Rusi su previše iskusna i kvalitetna momčad da bi takvo vodstvo ispustili te su upisali laganu pobjedu. Na kraju je završilo rezultatom 82:65, a Lokomotiv je do pobjede predvodio Qvale sa 16 koševa. Chris Wright je bio bolji od ostalih kod Talijana sa 14 koševa i četiri asistencije.

Druga utakmica je bila prepuna zanimljivosti. Na kraju je turska Darušafaka izvukla pobjedu kod kuće protiv Bayerna. Kidd je tricom u zadnjoj sekundio donio Turcima prednost, iako su zaostajali s čak 23 poena razlike! Osim triler završnice utakmica je obilovala prekrasnim akcijama i atraktivnim zakucavanjima. Festival “alley-oop-ova” je bolje otvorila momčad Saše Đorđevića koja je povela s 11:25 već u prvoj dionici. Na poluvremenu je rezultat 30:47 ukazivao da je utakmica riješena i da će Bayern imati meč loptu za finale kod kuće u petak, no dogodilo se upravo suprotno.

Novopečeni turski reprezentativac Wilbekin je režirao preokret u trećoj četvrtini gdje je prvo vratio svoju momčad u egal te u zadnjoj dionici odveo utakmicu u triler završnicu. U zadnjem napadu je lopta došla do Kidda koji pogađa 0,4 sekunde do kraja za pobjedu momčadi Davida Blatta. Wilbekin je bio prvo ime utakmice s 24 koša, dok je u sastavu Nijemaca Cunningham ubacio 20 poena.