U18: Hrvatska uvjerljivo do nove pobjede i četvrtfinala

Mladi hrvatski košarkaši, igrači do 18 godina starosti, i dalje su neporaženi na Europskom prvenstvu u Latviji i Litvi. Danas su u Liepaji s 82:62 pobijedili domaću Latviju i osigurali plasman u četvrtfinale.

Štoviše, kolo prije kraju su potvrdili i prvo mjesto u skupini F što bi im u četvrtfinalu trebalo donijeti nešto lakšeg suparnika. Ni najmanje neizvjesnosti nije bilo u današnjoj utakmici. Od samog su početka izabranici Jakše Vulića zasuli koš domaćina i mirno krstarili do pobjede.

Na samom su početku najviše povukli Dario Šarić i Mislav Brzoja koji su i do kraja ostali najefikasniji u hrvatskoj vrsti iako nisu igrali u posljednjoj četvrtini. Šarić je ubilježio 16 poena, 12 skokova i pet asistencija, dok je Brzoja zaključio dvoboj s 15 koševa.

U posljednjem kolu skupine F Hrvatska u srijedu igra protiv Bugarske, a budući da su naši mladići već osigurali prvo mjesto u skupini možemo očekivati da punu minutažu sutra dobiju igrači koji su do sada malo igrali.