U18: I Turska bez šanse protiv Hrvatske

Hrvatski juniori nastavljaju s uvjerljivim pobjedama na Europskom prvenstvu za mladiće do 18 godina. Današnji protivnik bila je Turska, koja je svladana rezultatom 78:62.

Hrvatska – Turska 78:62 (11:19, 29:33, 46:42)

Šarić 26 (10sk), Mustapić 16, Brzoja 14, Mavra 8, Lebo 6, Žganec 4, Gabrić 4

Hrvatska je u utakmicu ušla nešto opuštenije i Turska je do iskoristila vodstvom od 19:9 na kraju prve četvrtine. Malo po malo Hrvatska je koševima Šarića i Brzoje dostizala tu prednost i na poluvrijeme se otišlo samo s 4 poena zaostatka za naše mladiće.

Vrlo brzo nakon početka drugog poluvremena Dominik Mavra postiže tricu te Hrvatska prelazi u prednost 34:33. Imali su naši košarkaši i prednost od sedam poena, ali Turska se nije predavala i nije dopuštala Hrvatskoj da prelomi susret te se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 46:42 za Hrvatsku. Tada kreće velika serija Hrvatske, Šarić zakucavanjem otvara posljednju četvrtinu, a zatim Jakov Mustapić postiže šest uzastopnih poena i Hrvati odlaze na 12 poena prednosti. Mustapić je nastavio puniti koš Turske i do kraja utakmice je skupio 16 poena, od čega je 14 ubacio u posljednjoj četvrtini. Čim se netko pridruži Šariću i Brzoji u postizanju koševa Hrvatska uvijek radi prednost i protivnici to ne mogu zaustaviti.

Ponovno je sjajnu utakmicu odigrao Dario Šarić s 26 poena i 10 skokova, ali treba spomenuti i 7 izgubljenih lopti naspram 3 asistencije. Mustapić je uz spomenutih 16 poena uhvatio i 7 skokova, dok je Brzoja ubacio 14 poena. Hrvatska je ponovno igrala samo s osam igrača, tako da bi se do kraja prvenstva mogao osjetiti umor kod naših najboljih igrača, no nadamo se da će izdržati do kraja. Kod poraženih je bolji od ostalih bio Burak Yildizli s 15 poena.

Hrvatska je ovom pobjedom ostala na vrhu skupine F kao jedina momčad bez poraza. Sutra igramo protiv sudomaćina prvenstva Latvije i taj će dvoboj vrlo vjerojatno odlučivati o prvom mjestu skupine. Susret se igra u 18 sati po našem vremenu.