U20 reprezentacija (Ž): Irska izbacila Hrvatsku iz utrke za A divizijom

Irska je u drugoj utakmici drugog dijela Europskog prvenstva pobijedila Hrvatsku sa 66:53 (14-14, 13-15, 22-17, 17-7).

Iako je i Irska, kao i Hrvatska u drugi dio natjecanja ušla s dvije pobjede, ohrabrujuća je činjenica bila da je potom izgubila utakmicu od Izraela kojeg je Hrvatska svladala u grupnoj fazi. No, Irska je u konačnici ipak pokazala više i došla do pobjede od 66:53 (14-14, 13-15, 22-17, 17-7).

Obje su se reprezentacije borile za šansu za ulazak u A diviziju Europskog prvenstva, pobjeda je za obje ekipe značila prolazak u polufinale, a tri najbolje reprezentacije sele se sljedeće godine u diviziju više. Utakmica je stoga odisala stresom i bila je većinom rezultatski izjednačena.

U posljednju se četvrtinu ulazi s minimalnom prednošću Irske pri 49:46. No, polovicom posljednje dionice hrvatska igra staje i Irkinje rade seriju od 10 poena (55:49 do 65:49). Sada je tek minuta i pol do kraja utakmice i razlika je realno nesavladiva. Polaganja Lucije Skorić i Josipe Pavić tek ublažavaju rezultat za konačnih 66:53.

Josipa Pavić je sa 16 poena i 9 skokova bila najbolja u hrvatskom dresu, a Ana Miše je ubacila 9 poena uz 7 skokova i 5 asistencija.

KOMPLETNA STATISTIKA

Hrvatska u ostatku natjecanja igra u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta, a sljedeća je utakmica u subotu, 10. kolovoza, s početkom u 16:30 protiv reprezentacije Rumunjske.