Universitas svladao Bosco u sjajnoj utakmici

Uzbudljivu utakmicu gledali smo na Gripama gdje su se sučelili petoplasirani Universitas i trećeplasirani Bosco. U vrlo izjednačenoj utakmici i napetoj završnici bolje su se snašli mladi Splićani kojima je ovo deveta pobjeda u sezoni.

Prva liga, 15. kolo, 3. ožujka

Universitas – Bosco 88:82 (15:19, 21:18, 18:24, 34:21)

(Marić 24, Vrgoč 14, Rebić 14 – Perković 22, Ljubičić 21)

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu te su većim dijelom prvog poluvremena imali blagu prednost. Ipak, momci iz Universitasa uspjeli su se potpuno primaknuti do poluvremena te se na odmor otišlo rezultatom 36:37 u korist Bosca. Gosti su bolje ušli i u treću četvrtinu, ali Universitas sjajno odigrava završnicu te sjajnom napadačkom igrom dolazi do velike pobjede i osvete Boscu za poraz u Zagrebu.

Pobjedničku momčad predvodio je Gabrijel Marićdouble-double učinkom od 24 poena i deset skokova. Vrhunsku partiju pružio je i Bruno Rebić koji je postigao 14 poena, uz 11 asistencija i pet skokova. Kod gostiju najbolji je bio Ivan Perković s 22 poena i šest skokova, dok je Krešimir Ljubičić zabio 21 poen i uhvatio osam skokova.