Važna pobjeda Netsa protiv Trail Blazersa

Brooklyn Nets – Portland Trail Blazers 106:96 (22:25; 54:38; 77:64)

Noćas je u New Yorku odigran odgođeni susret između Brooklyn Netsa i Portland Trail Blazersa. Netsi su na kraju upisali novu pobjedu slaveći rezultatom 106:96.

Susret je prvotno trebao biti odigran krajem siječnja, no snježna oluja Juno koja je pogodila istočnu obalu Sjedinjenih Američkih Država natjerala je vodstvo lige na odgodu utakmice. I sva sreća za Netse za takav razvoj događaja, Blazersi su u međuvremenu osigurali nastup u doigravanju, a Netsi počeli konzistentno pružati dobre partije – za razliku od prvog dijela sezone.

Pošto su Blazersi morali proputovati cijeli SAD samo za ovu, njima ne toliko bitnu, utakmicu, odlučili su u Portlandu ostaviti nekolicinu igrača kako bi se odmorili za nastavak sezone. Tako u Brooklyn nisu stigli LaMarcus Aldridge, Nicolas Batum i Chris Kaman, dok su Netsima na raspolaganju bili svi osim Alana Andersona.

Od samoga početka bilo je vidljivo da će teško gosti iz Portlanda doći do pobjede, ali letargični ulazak u susret domaćina i nabrijani igrači Blazersa koji inače griju klupu u prvoj četvrtini doveli su goste u vodstvo pa su nakon šest minuta igre imali +6, a samo minutu kasnije i najvećih +8. Ipak, koševima Brooka Lopeza u završnici četvrtine Netsi dolaze na prihvatljivih -3.

U drugoj četvrtini Netsi rade potpuni preokret za koji velike zasluge idu Bojanu Bogdanoviću koji je u toj dionici zabio 11 od svojih 15 koševa. Zabio je Bojan u tom razdoblju i jedinu svoju tricu na utakmici, za +12 Netsa, s kojom se popeo na treće mjesto po ubačenim tricama među rookiejima ove sezone. Četvrtinu je zaključio Deron Williams sa 7 uzastopnih koševa za +16 Brooklyna na velikom odmoru.

Prednost koju su Netsi preuzeli u drugoj četvrtini nisu ispuštali do samoga kraja. U trećoj četvrtini došli su do najvećih +22 koji su se do kraja četvrtine istopili na +13. Meyers Leonard u posljednjoj je četvrtini vratio Portland u život te su se momci iz Rip Cityja četiri i pol minute prije kraja utakmice približili na -6. Nažalost po njih to je najviše što su mogli. Netsi su rutinski preko Williamsa i Joea Johnsona zaključili utakmicu i upisali važnu pobjedu.

Prva violina Trail Blazersa Damian Lillard odigrao je solidnu utakmicu upisavši 36 koševa, a Leonard je utakmicu završio sa 17 koševa i 15 skokova.

Kod domaćina najraspoloženiji je bio Brook Lopez s 32 koša i 9 skokova, Williams je pridodao 24 poena i 10 asistencija. Vrlo aktivni Thaddeus Young zabio je 20 koševa, dok je naš Bogdanović uz 15 koševa upisao i 5 skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Brooklyn se novom pobjedom čini kao sve izgledniji sudionik doigravanja. Trenutno se nalaze na sedmom mjestu i imaju pobjedu više od osmoplasiranih Boston Celticsa. U srijedu ugošćuju Atlanta Hawkse, od kojih su u subotu izgubili 32 razlike, a zatim im dolaze Washington Wizardsi. Dvije vrlo teške utakmice, no u finišu sezone još igraju protiv Milwaukee Bucksa i Orlando Magica – dvije momčadi od kojih su realno bolji. Između te dvije utakmice čeka ih težak okršaj protiv Chicago Bullsa.