Vrlo dobra Hrvatska upisala tijesan poraz protiv Oklahome

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je novi poraz na NBA Ljetnoj ligi. Nakon poraza protiv Pistonsa i Netsa, naši momci protiv Oklahome su prikazali značajno bolju igru, ali to nije bilo dovoljno za prvu pobjedu.

Uvodni dio utakmice protekao je u ispipivanju snaga, a rezultat se cijelo vrijeme vrtio oko egala. U drugoj četvrtini Thunder je bio u vodstvu do pred kraja poluvremena, međutim, Hrvatska preokreće i odlazi na veliki odmor s vodstvom 48:45.

Početak drugog poluvremena i treća dionica susreta donosi odličnu igru Hrvatske. Bio je to period u kojem su izabranici Veljka Mršića odigrali najbolje minute na turniru, što im je donijelo dvoznamenkastu prednost.

U posljednjih deset minuta naši momci nisu uspjeli zadržati stečenu prednost od +10, a ključnom se pokazala serija Oklahome 5 minuta do kraja, kada su sa 73:70, došli do vodstva 73:78. Do kraja dvoboja, Thunder je bez većih problema držao vodstvo i upisao pobjedu. Važno je napomenuti da je Thunder posljednjih 10 minuta dobio rezultatom 25:7.

Najbolji pojedinci u redovima Hrvatske bili su Marčinković i Marić s po 12 poena.

Kod Oklahome najbolji je bio Hervey s 13 poena.

Sljedeći protivnik Hrvatske je momčad Dallas Mavericksa sutra u 21.30h.

HRVATSKA : OKLAHOMA 76:84