VTB liga: Planinićevih 13 asistencija u pobjedi Himkija

Hrvatski košarkaš Zoran Planinić bio je sjajan u pobjedi svoga Himkija protiv VEF Rige (104-82) u drugoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja regionalne VTB lige.

Himki je pred svojim navijačima slavio s gotovo identičnim rezultatom kao dan ranije (103-82) i poveo s 2-0 u seriji, pa mu sada treba još jedna pobjeda da ni se plasirao u polufinale. Planinić je u petak odigrao 31 minutu za rusku momčad i pritom ubilježio 11 koševa (dvice 3-4, trice 1-1, slobodna bacanja 2-2), jedan skok i čak 13 asistencija. S valorizacijskim indeksom 25 bio je najbolji igrač utakmice.

Krešimir Lončar je, pak, za samo sedam i pol minuta igre ubacio sedam koševa (dvice 2-2, slobodna bacanja 3-3), te uhvatio tri lopte. Kod gostiju je najefikasniji s 20 poena bio E.J. Rowland.

Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju u Rigi.