Zabok s lakoćom protiv Jazina

U Gradskoj sportskoj dvorani Zabok susreli su se Zabok i Jazine Arbanasi. Drugoj zadarskoj momčadi ovo će biti posljednja prilika u borbi za opstanak. Zabok s druge strane igra bolje nego u prvom dijelu sezone i bore se za što bolju poziciju u playoffu.

HT Premijer liga, 21. kolo, 7. Travnja

Zabok-Jazine Arbanasi 96:78  (27:23, 22:13, 26:19, 21:23)

(Marić 20, Kapusta 17, Vlaić 15 ; Petani 18, Fodor 16, Sarajlija 14)

Zabočani su u samo prve dvije minute poveli i napravili razliku od plus 11. Petani i Zrnić smanjuju domaću prednost no nedovoljno da povedu. Rezultat nakon prve četvrtine 27:23. Domaćini igraju svojim tempom, koji gosti ne mogu dostići. Na krilima fantastičnog Petra Marića, koji je u prve dvije četvrtine zabio 14 poena, domaćini zasluženo odlaze na predah rezultatom 49:36.

Do kraja utakmice igralo se u revijalnom tonu i konačan rezultat je 96:78. Najbolji igrač  bio je Petar Marić s 20 ubačenih poena. Kapusta je imao sedam skokova. Iz reda gostiju najbolji je bio Petani s ubačenih 18.