Zabok visoko porazio Dardu na otvaranju

U prvom kolu A1 muške košarkaške lige Darda je pristigla u goste Zaboku. Kao i uvijek, domaći teren u Zagorju pokazao se kao teško osvojiv i Baranjci su bili primorani otići kući pognutih glava.

Zabok – Vrijednosnice OS Darda 82:59 (22:19; 45:31; 60:44)

Zabok: Kuga, Raič 1, Anzulović 3, R. Lež, Svoboda 18, Vlaić 15, Črnjević 10, Marić 12, Demo 12, Tuđen, Ceranja 11, D. Lež.
Darda: Kujundžić 2, Meznarić 21, Šarac, Diminić 9, Bičvić 5 , Mazić, Hrnčić 16, Barišić, Pandurić 6, Turalija.

Od samog početka izuzetno domaćinska ekipa Zaboka nametnula se na terenu i već nakon prve četvrtine bilo je jasno u kojem će smjeru ići utakmica. Uglavnom preko šuterski raspoloženog Ivana Svobode, prošlosezonskog kapetana Križevaca, i Antonija Vlaića grade prednost koja je već na poluvremenu iznosila visokih 14 razlike.

U nastavku su Zagorci mirno održavali prednost, a gosti koji su doputovali sa samo deset igrača niti u jednom trenutku nisu ugrozili pobjedu domaćina. Na kraju treće četvrtine bilo je 60:44, a tijekom posljednje dionice u jednom trenutku Zabok je pobjegao na čak 30 razlike. Utakmica je završena rezultatom 82:59.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su spomenuti Ivan Svoboda s 18 poena i Antonio Vlaić s 15. Za goste Dejan Meznarić je ubacio 21, a Mirza Hrnčić je nadodao 16.

U sljedećem kolu Zabok ide na noge danas teško poraženom Splitu, dok će Darda dočekati Alkar.