Cedevita dobila i treću u nizu, pao Zadar

Danas su se u Višnjiku susrele dvije ponajbolje hrvatske momčadi, domaća ekipa Zadra i zagrebačka Cedevita. Gosti su bili bolji tijekom cijele utakmice. Dobrom obranom i stavljanjem fokusa na igru ispod koševa osigurali su novi trijumf. Vitamini su na kraju slavili rezultatom 73:66.
[rezultat id=575]

Bolje su gosti otvorili utakmicu i nakon devet uzastopnih poena Nolana Smitha Cedevita je vodila 11:2. Zadar se malo probudio ulaskom Batura koji postiže četiri koša te smanjuje prednost domaćina. Vratili su se domaći igrači brzom igrom i vanjskim šutem, ali ulaskom Nurkića zagrebačka momčad počinje dominirati pod obručima. Mladi centar postiže brzih pet poena i odvodi goste na 20:14, a tim rezultatom je i završena prva četvrtina.

Nastavila se konfuzija Zadra u nastavku utakmice, previše se igralo jedan na pet, a i obrana Cedevite je opet izgledala jako dobro. Gosti su iskorištavali prednost u visini i većinu napada su završavali iz reketa. Upravo poslije spuštanja lopte na Zubčićaotišli su na najvećih deset koševa razlike.

Do kraja četvrtine Zadar je u jednoj run & gun igri prepolovio prednost Vitamina, a zanimljivo je spomenuti kako su se međusobno čuvala dva brata Marko i Ivan Ramljak. Nakon dvadeset minuta na semaforu je pisalo 35:29 u korist gostiju.

Konkretnije je Cedevita počela nastavak i s četiri koša podebljala prednost s poluvremena, ali tricom Batura i koševima Ive Ivanova s linije za slobodna bacanja vraćaju se Zadrani u utakmicu. Probudila se i publika u tim trenutcima i počela intenzivnije sudjelovati u utakmici. Problemi za Repešu javili su se kada je Smith zatražio izmjenu zbog bolova u koljenu. Nije se Cedevita dala smesti te je nakon koševa Baždarića opet otišla na deset razlike tri minute prije kraja.

Dobro je Zadar odigrao završnicu treće dionice igre i došao na samo minus četiri, koševima Marka Ramljaka. Cedevita je imala posljednji napad koji je realizirao Goran Suton za konačnih 56:50 pred odlučujućih deset minuta.

Prve tri minute posljednjeg dijela igralo se koš za koš. Odlično je igrao Smith, koji se vratio na parket, te je savršeno razigravao svoje centre. Svih osam koševa Cedevite u tom periodu zabili su Nurkić i Bilan. Ante Delaš je tada napravio jednu gluposti, namjerni faul uz primljeni koš na Ivi Ivanovu koji zabija dodatno i u sljedećem napadu šut s poludistance. Zadar je smanjio ponovo bio na minus četiri, a publika je još jedan put osjetila kako treba pomoći svojoj momčadi što je i napravila.

Ipak Marko Tomas i Nolan Smith tricama su riješili utakmicu u korist Cedevite, a loša obrana je stajala na putu potpunog povratka Zadra u utakmicu.

Najbolji u domaćim redovima bio je Ive Ivanov s 16 koševa dok su u gostujućim redovima najbolji bili Miro Bilan i Nolan Smith obojica s po 16 poena. Cedevita sljedeće kolo dočekuje MZT, a Zadar ide u Beograd na noge Partizanu.