Zadar i dalje bez pobjede; Mega uvjerljiva

Košarkaši Zadra upisali su još jedan poraz u ABA ligi. Ovog puta bolja je bila Mega Bemax koja je na domaćem parketu slavila rezultatom 98:74. Dominacija u skoku srpske momčadi i previše izgubljenih lopti, čak njih 19, bilo je previše i Zadrani i dalje ne znaju za pobjedu nakon tri kola regionalne lige.

Jako propusna je još jednom bila zadarska obrana, a 30 primljenih poena nakon prve četvrtine dodatno potvrđuje prijašnji navod. Gosti su se vratili u utakmicu u drugoj četvrtini nakon osam poena zaostatka. Dodatna energija je kapitalizirana i Zadar je uspio izjednačiti. Na poluvrijeme se ipak otišlo s tri koša plusa za domaću momčad.

Sredinom treće dionice Aščerić i Simonović vežu par dobrih akcija i Mega bježi 61:49 u 25. minuti utakmice. To se izgleda pokalo ključnim trenutkom susreta s obzirom da se Zadrani nikako više nisu uspjeli značajnije približiti. Sredinom četvrte četvrtine najbliže su gosti bili, na još uvijek dalekih, minus devet i nakon toga su Megini mladići rutinski zaključili utakmicu i došli do prve pobjede.

Mišković je s 18 poena i šest asistencija bio najefikasniji na pobjedničkoj strani. Kod Zadra je Allen ubacio 24, od toga čak šest trica (iz 13 pokušaja), dok je ostatak momčadi bio poprilično indisponiran. Najbliži Allenu bili su Vuković koji je ubacio 9 poena uz deset skokova te Fundić s također 9 poena i šest skokova.

MEGA BEMAX – ZADAR 98:74

Mišković 18, Aščerić 15, Simonović 14, Stanić 14 – Allen 24, Vuković 9, Fundić 9