Zadar izborio posljednje mjesto u polufinalu

Poznata su sva četiri polufinalista Kupa Krešimira Ćosića, to su: Cibona, Gorica, Split i Zadar. Nakon što su Vukovi svladali Šibenku, Gorica nije imala problema s Hermesom, Split se lako obračunao s Pulom, u zadnjoj utakmici četvrtfinalnog dana Zadar je svladao Sonik Puntamiku. Na Višnjiku se okupilo 2000 gledatelja.

Sonik je dobro ušao u utakmicu, Cvitković i Marić odveli su goste do vodstva, a na kraju prve četvrtine bilo je 23:27. Ipak, Zadar otvara drugih deset minuta serijom 9:0, te dolazi do +5 (32:27). Do kraja poluvremena vodstvo je raslo, a posebno je raspoložen bio Martin Junaković s 19 poena.

Momčad Danijela Jusupa nije se opustila u drugom dijelu, dapače, prednost je u 27. minuti narasla na +20 (67:47). Do kraja susreta nije bilo neizvjesnosti i Zadar je sigurno upisao pobjedu rezultatom 99:73, kojom se plasirao u polufinale.

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Junaković s 19 te Siriščević koji je dao 14, za Sonik je Cvitković postigao 16 poena.

Polufinalni susreti na rasporedu su već sutra, Cibona i Gorica svoj će dvoboj započeti u 18h, a dalmatinski derbi između Zadra i splitskih Žutih igra se u 20.30h.

ZADAR : SONIK PUNTAMIKA 99:73

(23:27,32:18,20:12,24:16)

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com