Zadar novim porazom okončao turnir u Poreču

Košarkaši Zadra s dva poraza i jednom pobjedom okončali su trodnevni turnir u Poreču, gdje su igrali protiv tri ruske ekipe.

Prvo je Zadar poražen od Jeniseja osam razlike, a zatim su svladali Ruskon Mordoviju, također s osam razlike. Danas su u susretu protiv Lokomotiva iz Novosibirska poraženi, ali ne s osam poena, nego s devet, 71:80.

Zadrani su loše otvorili utakmicu i odmah se od početka nalazili u rezultatskom zaostatku koji je tijekom prve četvrtine iznosio i 13 poena razlike (21:8). Do isteka prvih deset minuta razlika je ipak nešto smanjena koševima Travisa i Vrbanca te se na prvi odmor otišlo rezultatom 23:17 za goste iz Rusije. Gotovo ista situacija u drugoj četvrtini, Lokomotiv na početku povećava svoju prednost, a Zadar pred kraj četvrtine smanjuje prednost te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 39:33, a najbolji je u prvih 20 minuta bio Vrbanc s 11 ubačenih poena.

Drugo poluvrijeme Zadrani otvaraju koncentriranije nego prva dva dijela igre te se tricom Vrbanca zaostatak smanjuje, a šutem s poludistance Travis donosi Zadru prvo vodstvo na utakmici, 47:46. Zadar se tada razigrao i s nekoliko brzih napada dolazi do prednosti od osam poena, no nije se to dugo zadržalo. Već u uvodu posljednje četvrtine Lokomotiv preuzima prednost 64:63, a uskoro ta prednost raste na 9 poena tri i pol minute prije kraja. Tada se već naziralo tko će biti pobjednik, a potvrda je došla kada je Tokarev postigao tricu za 12 poena prednosti ruske momčadi. Utakmica je okončana rezultatom 80:71 za Lokomotiv.

Zadarsku momčad predvodio je Vrbanc s 14 poena, Travis je ubacio 12, a Brkić 10. Ponovno je blijedu partiju pružio Ervin sa samo jednim postignutim poenom i već se mogu čuti glasine kako će on napustiti momčad prije nego što odigra prvu službenu utakmicu. Treba spomenuti i da je ponovno susret propustio kapetan momčadi Ive Ivanov zbog povišene temperature. Najviše muka Zadru su zadavali Zakamov i Makšantsev koji su postigli 21, odnosno 19 poena.

Zadar – Lokomotiv Novosibirsk 71:80 (17:23, 33:39, 61:56)

Zadar: Mikulić, Brkić 10, Delaš 5, Ervin 1, Vrbanc 14, Ramljak 9, Batur 5, Kaštropil 6, Travis 12,  Krasić 10, Prostran
Novosibirsk: Pomogalov 2, Tokarev 5, Novikov, Šatohin 2, Zakamov 21, Pronin 7, Ritenko, Podkolzin 18, Sinelnikov 6, Endropov, Makšantsev 19, Pjatnitski, Sajapin 1