Zadar opet bolji u Dalmatinskom derbiju

Košarkaši Zadra i treći puta ove sezone bili su bolji od Splita. Gosti su dobili sve četiri četvrtine i na kraju slavili uvjerljivo, rezultatom 61:75.

[rezultat id=397]

Treba spomenuti kako su oba sastava igrala bez ključnih igrača. Split je bio bez Nikole Vujčića, Vedrana Vukušića, Ivana Mimice, Tonija Dijana, Srđana Subotića i od ranije ozljeđenog Filipa Krušlina, a Zadar je na utakmicu došao bez Dwighta Thornea, Franka Kaštropila, Gorana Vrbanca i Vedrana Morovića.

Nervozno su oba sastava ušla u utakmicu zato smo i gledali u prvih pet minuta utakmicu s malim brojem poena. Bilježimo u šestoj minuti utakmice rezultat 6:6.  Najbolji igrač Zadra, Romeo Travis u igru je po prvi puta ušao tek na dvije minute do kraja prve četvrtine. Nakon što je Ante Delaš kod rezultata 15:12 za Split pogodio samo drugo slobodno bacanje, Toni Prostran uspio je igračima Splita iščeprkati lotu kod izvađanja i dodati je Delašu koji u posljednjoj sekundi pogađa tricu za vodstvo Zadra 16:15 nakon prvog perioda.

Nakon što je ušao pod kraj prve četvrtine, Prostran je jako dobro vodio igru Zadra u drugoj četvrtini. Imao je Zadar konstantno vodstvo u drugoj četvrtini, između tri i pet poena razlike. Druga četvrtina završila je isto kao i prva, tricom Delaša u posljednjoj sekundi kojom su Zadrani na poluvrijeme otišli s sedam poena razlike na kontu.

Drugo poluvrijeme gledali smo dominantni Zadar koji je nakon samo par minuta igre u trećoj četvrtini otišao na preko 10 poena razlike, a tu razliku uspješno je održavao i u posljednjih 10 minuta. Najveću prednost Zadar je imao pod kraj utakmice kada bilježimo +16.

Zadar je u svojim redovima imao čak petoricu dvoznamenkastih strijelaca, a najbolji su bili Jusuf Nurkić s 16 poena i sedam skokova, Travis s 14 koševa, četiri asistencije i dvije ukradene lopte dok je Delaš dodao 12 poena. Kod Splita Ivan Sirišćević 16 koševa, Josip Sobin 13 poena, 11 skokova, ali je slobodna bacanja šutirao standardno loše, 3:9, a po 11 koševa su dodali Toni Katić i Filip Kraljević.

Dodajmo kako režiser prijenosa na sport klubu redovito ima katastrofalan tajming za prikazivanje usporenih snimaka pa tako nismo mogli vidjeti tricu Delaša u posljednjoj sekundi druge četvrtine jer on u zadnje četiri sekunde vrti usporenu snimku akcije Splita, a pojedine lijepe akcije nemamo ni prilike vidjeti u ponovljenoj snimci.