Zadar pao nakon produžetka

Iako su prije nepuna 24 sata odigrali tešku i iscrpljujuću utakmicu protiv Fenerbahče Ulkera, Zadar je i protiv Darussafake Dogus odigrao jako dobar susret. Gosti iz Turske su na kraju su slavili nakon produžetka.

Darussafaka Dogus – Zadar 92:88 p (17:17; 39:39; 60:57; 73:73)

Darussafaka Dogus: Brown 8 (10 sk), Yagmur 2, Eroglu 2, Turen 4, E. Gorken 2, Greer 18, Bayav (6 sk), Dogus, Lucas 13, Kurtoglu 4, Shurna 25 (7 sk), Koksal 14.

Zadar: Bašić 3, Segarić, Ivanov 23 (14 sk), Kraljević 3, Vraneš, Šango 12, Sobin 15 (11 sk, 4 as), Širko, Ramljak 18, Bošnjak 6, Florence 8 (5 as).

Gosti iz Turske bili su oslabljeni neigranjem Gašpera Vidmara, Renaldasa Seibutisa i Ersina Daglija, amerikanca s Turskom putovnicom. Darussafaka Dogus bolje je otvorila susret protiv “pospanih” Zadrana kojima je trebalo nekoliko minuta da uhvate ritam, a u petoj minuti susreta bilježimo njihovu prednost od četiri poena razlike. Do kraja četvrtine, Zadar na krilima kapetana Ive Ivanova koji je pogađao ispod koša i Franka Šanga koji je bio raspoložen iza linije 6,75 izjednačuju rezultat.

Drugu četvrtinu gledali smo vrlo izjednačenu igru, gosti su bili većinu vremena u vodstvu između jednog i tri poena razlike dok bi Zadrani stizali i u četiri navrata izjednačavali rezultat. Na poluvrijeme se otišlo izjednačenim rezultatom, bilo je 39:39.

Odlično je Zadar krenuo u treću četvrtinu, serijom 6:0 u kojoj po dva poena postižu Marko Ramljak, Ivanov i Josip Sobin. Prvih pet minuta trećeg perioda, Zadar je bio u vodstvu do pet poena razlike, a onda Turci izjednačuju i prelaze u vodstvo. Poveli su i oni pod kraj četvrtine s pet koševa razlike, a u posljednjim trenucima trećeg dijela Sobin pogađa dvicu za minus tri uoči posljednjih deset minuta.

Vrlo neizvjesna završnica igrala se u posljednje tri minute utakmice. Darussafaka je imala vodstvo od 71:70, a onda dalekom tricom dvoranu na noge diže mladi Lovre Bašić za plus dva Zadra. Sljedeća tri napada vidjeli smo dvije izgubljene lopte Turskog sastava i dvije Zadra. Zadar je imao vodstvo sve do 3,8 sekundi do kraja susreta kada Lynn Greer postiže koš iz ulaza i poravnava rezultat na 73:73. Lopta je u posljednjem napadu Zadra došla do Domagoja Bošnjaka koji promašuje tricu za pobjedu i susret je otišao u produžetak.

Darussafaka je u produžetak krenula sa četiri pogođene trice Johna Shurne dok je Zadar ubacio jednu tricu i jednu dvicu. Posljednju minutu susreta gosti su imali pet poena prednosti, ali onda Ivanov pogađa dvicu, ali promašuje dodatno bacanje kojim bi Zadar prišao na samo minus dva. Tada petu tricu u nizu , a sedmu ukupno pogađa Shurna, a na drugoj strani uzvraća Bošnjak. Zadar je obranio napad Darussafake i došao u priliku novom tricom poravnati rezultat, ali James Florence gubi loptu, a Zadar je na kraju poražen rezultatom 92:88.

U pobjedničkom sastavu najbolji je sa 25 poena bio Shurna (trica 7/9), a skupio je i sedam skokova, dok je Greer dodao 17 koševa. U redovima Zadra Ivanov je ubacio 23 poena te je uz 14 skokova skupio valorizaciju 33. Ramljak je dodao 18 poena, a Sobin 15 uz 11 skokova.