Zadar potopio Alkar u Sinju

Zadrani su održali korak s Cedevitom, ali u doigravanje ulaze s druge pozicije zbog bolje koš razlike Zagrepčana. U posljednjem kolu regularnog dijela HT Premijer lige košarkaši sinjskog Alkara ugostili su momčad Aramisa Naglića. Zadar je očekivano bio uvjerljiv, dok su Sinjani, unatoč novom porazu, ipak ostali u ligi pa će se i dogodine u Sinju gledati premijerligaška košarka. Utakmica je do poluvremena već izgubila neizvjesnost, ali Alkari su opasno zaprijetili sredinom posljednje četvrtine kada su smanjili na minus sedam. Na kraju je ipak završilo sa 81:103 za Zadar.

HT Premijer liga, 26. travnja

Alkar – Zadar 81:103 (16:31, 22:26, 23:22, 20:24)

(Booth 23, Graf 13, Svalina 11 – Gray 27, Božić 20, Vuković 14)

Alkar je parirao prvih pet minuta igre. No zadarski trio Gray-Božić-Vuković rade 13:3 seriju i gosti bježe na 12 razlike u osmoj minuti. Kraljević i Brzoja dobro otvaraju drugu dionicu pa Zadar vodi s 20 poena razlike (16:36) u 22. minuti. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 38:57. Treća dionica protječe s visokom prednošću Zadrana. No, Sinjani se ne predaju pa pet minuta prije kraja opasno prijete smanjivši na samo sedam razlike. Ali u posljednjih par minuta Zadrani rade veliku 17:0 i otklanjaju svaku dvojbu.