Zadar uvjerljiv i u Sloveniji

Košarkaši Zadra su i u drugoj pripremnoj utakmici stigli do uvjerljive pobjede. Bolji su bili od domaćeg Šenčura rezultatom 67:83.

Šenčur – Zadar 67:83 (15:21, 26:42, 40:65)

Zadar: Florence 21, Ivanov 11, Kraljević 11, Širko 8, Bašić 6, Segarić 6, Sobin 6, Ramljak 6, Šango 5, Vraneš 2, Špaleta 1, Jurica.

Zadar je u Šenčuru igrao bez lakše ozljeđenog Domagoja Bošnjaka dok su domaći bili pojačani za ABA ligaškog centra Smiljana Paviča. Zadru je trebalo malo na početku da se adaptira na izuzetno agresivnu obranu domaćeg sastava, vjerojatno je mali razlog bio i putovanje pošto su Zadrani na susret došli praktički iz autobusa.

Zadar je razliku napravio već u prvom poluvremenu agresivnom obranom i izraženom trkom prema naprijed, a stečenu su prednost održavali do samog kraja susreta. Odličnu prvu četvrtinu odigrao je razigravač Zadra James Florrence koji je postigao čak 18 poena, tri više od cijelog domaćeg sastava, a za tri je šutirao 4-4, isti učinak je imao iz slobodnih bacanja, a dvicu je pogodio jednu od dva pokušaja.

U nastavku utakmice priključuju mu se kapetan Ive Ivanov kao i Josip Sobin svojim koševima, te su iskontrolirali obrambeni skok. Priključio im se i Marko Ramljak sa odličnim obrambenim angažmanom i odličnim tranzicijskim napadanjem.

Zadar je nakon tri četvrtine bio na plus 25, a domaćini su uspjeli dobiti samo posljednju četvrtinu i samo malo ublažiti poraz.