Zadrani pokorili Baldekin

U dalmatinskom dvoboju prvog kola Lige za prvaka, košarkaši Zadra pobjednički su prošli vrući teren na Baldekinu te su sa konačnih 61:73 bili bolji od Šibenika.

Zadrani su imali rezultat na svojoj strani već od prvog napada, kada su poveli ubačajem i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem Marka Ramljaka, a trica Domagoja Bašića nakon nešto više od dvije minute igre za 7:9 najmanja je razlika na koju su se Narančasti uspjeli približiti tokom čitavog susreta. Već nakon šest minuta igre Franko Šango svojom drugom tricom donosi gostima prvu dvoznamenkastu prednost (9:19), ali boljom igrom do kraja prve dionice domaćini na prvi odmor odlaze s prihvatljivih 23:26. Drugu četvrtinu košarkaši Ante Nazora otvaraju serijom 11:2, a na jednoznamenkasti zaostatak s crte slobodnih bacanja domaćine vraća Ljubo Šamadan. Ruku pomoći u završnici mu je s četiri uzastopna poena pružio Martin Junaković, a rezultat poluvremena 38:48 postavlja Šango.

Junaković s nova četiri poena otvara drugo poluvrijeme, a poenima novajlije JaJuana Smitha Šibenčani na polovici treće četvrtine stižu na samo -6 (44:50). Međutim, nije to previše uzdrmalo Zadrane, koji u posljednju dionicu odlaze sa sigurnijih 47:57. Ramljak je sa svoja dva uzastopna ubačaja na početku posljednjih deset minuta donio Zadru najvećih +14 (47:61), a sve što su domaćini do kraja utakmice uspjeli napraviti su četiri spuštanja razlike na osam poena.

Pobjeda Zadra prvenstveno je posljedica puno većeg broja jakih utakmica tokom sezone, dok Šibenčani mogu žaliti za čak 22 izgubljene lopte, ali i činjenici da su imali dvije asistencije manje nego prvi zadarski razigravač Juraj Segarić, koji ih je podijelio čak 11.

Najučinkovitiji igrač pobjedničkog sastava s 23 je poena bio Ramljak, dok je odličnu all-round partiju pružio Josip Sobin zabivši 13 koševa, uhvativši sedam skokova, podijelivši četiri asista i ukravši šest lopti. Junaković je za domaćine ubacio 16 poena, 12 uz devet skokova je dodao Šamadan, dok je poen manje od njega postigao Bašić.