Zadrani upalili motore u drugoj četvrtini i uvjerljivo nadigrali Dubravu

Košarkaši Zadra upisali su novu pobjedu u HT Premijer ligi. Nakon odlaska Ante Nazora ekipu je protiv Dubrave na Višnjiku poveo Franko Sterle. Zadrani su nakon nešto slabijeg ulaska u utakmicu ubrzo posložili redove i opravdali status uvjerljivog favorita.

Dubrava je odlično startala s vodstvom 6:11, a tijekom prve dionice poveli su i s osam poena prednosti 14:22, ali domaćini su se probudili nakon minute odmora i smanjili na 24:27 na kraju prve dionice. U nastavku domaći bekovi, Uljarević i Allen, kreiraju seriju 18:4 i Zadar bježi na plus 14. Obrane nisu bile na visokom nivou, što je karakteristično za utakmice Zadrana ove sezone. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 63:46.

Allen drugi dio nastavlja u istom ritmu s nekoliko povezanih napada i ubrzo Zadrani bježe na visokih 72:50 nakon samo tri minute drugog dijela. Igrači s klupe solidno su reagirali i rezultatska razlika je dodatno narasla pa se u zadnjih deset minuta ušlo s rezultatom 91:65.

Posljednja dionica bila je rutinsko odrađivanje posla bez ikakve rezultatske neizvjesnosti pa su treneri obje momčadi dali priliku svim igračima u oba rostera.

U pobjedi Zadrana najefikasniji je bio Karlo Uljarević s 20 poena, od toga pet trica. Byron Allen je ubacio 18, a po 11 su dodali Junaković (8 asistencija) i Gilbert. Stefan Fundić ubacio je 10 poena, a Jure Planinić ostvario je double-double – 12 poena i 12 skokova.

Christopher Hortman odigrao je odličnu utakmicu za Dubravu s 33 poena i 9 skokova. Kristijan Šutalo ubacio je 21 poen uz pet skokova i četiri asistencije.

ZADAR – DUBRAVA FURNIR 121:82