Zagreb bolji od Kvarnera u derbiju kola

U derbiju kola Zagreb je od vodio od prve do zadnje minute te je na domaćem terenu pobijedio ekipu Kvarnera rezultatom 88:73.

Zagreb – Kvarner 2010 88:73 (21:16; 46:34; 73:63)

Zagreb: Milekić, Batur 14, Šarlija 10, Marčinković 8, Mileković 5, Perić, Božić 15, Vladović 14, Vučić 5, Vuković 4, Radoš, Radić 13.

Kvarner 2010: Konjević 10, Kučan, Jambrovć, Šamanić, Stipčić 4, Cinac 19, Miličević 9, Veljačić 7, Čakarun 16, Jurković, Olivari, Štemberger 8.

Zagrepčani su puno bolje ušli u utakmicu i željeli su odmah preuzeti inicijativu, što im je i uspjelo jer su nakon prve 4 minute vodili 11:0. Riječani su nešto kasnije došli k sebi te smanjili na 17:14, ali nakon prvih 10 minuta domaći su vodili 5 poena razlike. Odmah početkom druge četvrtine Kvarner dolazi na najmanji zaostatak na utakmici, 23:20, no u egal nisu uspjeli doći. U 15. minuti utakmice u igru je ušao mladi Luka Božić te sâm napravio seriju 10:0 i povećao vodstvo na +11, što su uspjeli održati do poluvremena.

Iako su domaćini povećavali prednost, do kraja trećeg perioda Kvarner je uspio doći na -8, no bliže nije išlo. Zagrepčani su do kraja utakmice odigrali rutinski i sigurno te upisali još jednu pobjedu kako bi učvrstili svoje prvo mjesto na tablici.