Zagreb do pobjede na otvaranju A1 lige

Na startu A1 lige u dvoboju na Baldekinu između domaćeg Šibenika i Zagreba, bolji su bili gosti koji su slavili sa 103:93. Bila je to utakmica s velikim brojem koševa u kojoj su Zagrepčani pokazali dominaciju osim uvodnih par minuta.

Šibenik – Zagreb 93:103 (21:17; 41:53; 61:78)

Šibenik: Radovčić, Badžim 6, Porzingis 29, Mišić 8, Kalpić 11, Bašić 20, Vukičević 4, Vujičević, Leventić, Šamadan 6, Došen 9, Novak.
Zagreb: B. Žganec, Šarac 7, Segarić 13, Halilović 18, Mileković 8, K. Žganec 16 (7 skokova, 7 asistencija), Brnas 14, Tešija 10, Vuković 5, Sertić 1, Novačić 9, Milekić 2.

Prvu četvrtinu bolje su otvorili domaćini koji su tricom večeras odličnog Porzingisa stigli do rekordne prednosti od 18:6 u četvrtoj minuti. Gosti se tada bude, koševima Žganeca (trica i dvica) i Novačića (trica) četvrtina završava rezultatom 21:17 za domaćine.

U nastavku gosti i domaći se izmjenjuju u vodstvu sve do 17. minute kada Zagreb košem i dodatnim bacanjem Šarca dolazi do vodstva 41:35. Do kraja poluvremena momčad s Baldekina rade puno neforsiranih grešaka što dovodi do velikog odvajanja gostiju iz Zagreba pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 53:41 za goste.

U nastavku domaći i dalje pokušavaju uhvatiti priključak no Mravi nakon 26. minute rade seriju i u posljednju dionicu ulaze s velikom prednošću 78:61. Zadnja četvrtina donosi odličnu igru Latvijca Porzingisa koji drži Šibenčane na životu. Na kraju utakmica dobiva na dramatičnosti kada Roko Badžim u 39. minuti zabija tricu za zaostatak od šest poena no igrači Zagreba mirno utakmicu privode kraju.

Kod gostiju su se najviše istaknuli mladi reprezentativac Karlo Žganec sa 16 (valorizacija 31!) i Miralem Halilović s 18 poena, a u redovima domaćina najbolji je bio Porzingis koji je ubacio 29 poena i Domagoj Bašić s 20.