Zagreb se provukao u Sinju

U posljednjoj utakmici 3. kola A-1 Lige za prvaka susreli su se Alkar i Zagreb. Košarkaši Danijela Jusupa trijumfirali su u gostima kod uvijek neugodnih Sinjana te stigli do druge pobjede u Ligi za prvaka dok su gosti pretrpjeli četvrti poraz zaredom.

Alkar je dobro ušao u utakmicu pošto ih je šut “slušao”. Kontrolirali su igru i držali minimalnu prednost do konca prve četvrtine koju su dobili 21:18. U nastavku prvog poluvremena Mravi okreću utakmicu na svoju stranu. Domaće je stao šut pa je Zagreb počeo graditi prednost, a najveću su ostvarili krajem dionice nakon trice Hrvoja Vučića kada su imali vodstvo 29:38. Sa +9 su i otišli na veliki odmor, 34:43.

U nastavku gosti ne uspijevaju održati vodstvo. Na krilima Mirka ModrićaTonija Vitalija Alkar radi seriju 10:2 i dolazi do vodstva 50:49 minutu prije kraja četvrtine. U posljednju dionicu igre ušlo se s vodstvom gostiju 52:53. I tu su košarkaši Damira Milačića imali sve u svojim rukama. Kontrolirali su igru sve do samog kraja, no nisu izdržali. Zadnju prednost imali su 3 minute prije kraja, 68:67. Tada gosti rade seriju 9:1 i postavljaju konačan rezultat 69:76.

Kod Zagreba su najbolji bili Jakov Vladović sa 15 koševa te Marino Šarlija koji je ostvario double-double brojke sa 10 koševa i 11 skokova. Kod gostiju je najbolji bio Stipe Krstanović koji je također ostvario double-double učinak sa 17 koševa i 10 skokova.