Zagreb u derbiju pregazio Jolly

U derbiju drugog kola A1 lige susreli su se Zagreb i Jolly JBŠ. Derbi je to bio samo na papiru, a momčad iz Trnskog fenomenalnom igrom pregazila je goste iz Šibenika.

Zagreb – Jolly 80:66 (24:8; 45:25; 69:43)

Zagreb: B. Žganec 2, Šarac 4, Segarić 2, Halilović 14, Mileković 6, K. Žganec 13, Brnas 10, Tešija 10, Vuković 5, Novačić 10, Milekić 1, Mašić 3.
Jolly: Gulam, Roso, Wilhite, Katura 9, Kozić 12, Vrlika, Ross 6, Mrva 4, Naletilić 13, Peršić 11, Bubalo 1, Cinac 10.

Zagreb je bolje otvorio utakmicu. Bez klasične petice u igri nametnuli su Jollyu velike probleme. Konstantni pritisak na loptu, uz zatvorene linije dodavanja limitirali su mogućnosti šibenske momčadi. Zahvaljujući odličnoj obrani proradio je i napad. Prva četvrtina završena je s visokih, ali i zasluženih plus 16 za Mrave.

Trener gostiju Ivan Velić pokušao je s promjenom obrane okrenuti ritam utakmice, ali niti to mu nije uspjelo. Zagreb je odlično napadao zonu opterećenjem strane i stvorio je nekoliko otvorenih šuteva iz desnog kuta. Time je anulirao dvije vezane trice Josipa Naletilića koji je približio momčad iz Šibenika na minus deset. Do kraja poluvremena prednost je narasla na čak 20 razlike. Danijel Jusup visok ritam utakmice održavao je konstantnim rotacijama, a priliku je dobilo svih 12 igrača.

Zagreb je i u drugom dijelu nastavio u istom ritmu, a tricom Tonija Brnasa u 28. minuti došli su do maksimalnih plus 29. Odlično je bio iskautiran Ronald Ross, najbolji igrač gostiju, a bez njega cijela momčad je bezidejna. Bankari su uspjeli do kraja susreta ublažiti poraz samo zahvaljujući lošijem pristupu domaćih, a o samoj nadmoći govori podatak da su se svi igrači upisali u strijelce. Konačni rezultat iznosi 80:66.

Očito je da ovo nije niti sjena Jollya od prošle sezone iako na papiru imaju snažniji roster, a današnja predstava najbolji je pokazatelj koliko su daleko od željene ABA lige sljedeće sezone. Ne valja dramatizirati niti dizati paniku u Šibeniku jer iz Trnskog će malo klubova otići kući s bodovima, ali dva poraza iz dvije utakmice sigurno nije ono što je gospodin Josip Stojanović očekivao od svog kluba. Sezona je još mlada i valja pričekati prvu domaću predstavu sljedeći vikend, ali ukoliko nastave s ovakvim predstavama sigurno je da tako lako neće u Ligu za prvaka.

Zagreb je pokazao da odlična utakmica prošli tjedan protiv Šibenika nije bila slučajnost te da će i ove godine, slično kao i prošle, uz riječki Kvarner voditi glavnu riječ u ligi. Rukopis jednog od najboljih hrvatskih trenera je očit, a momčad ima itekakvog potencijala. Da Mravi misle ozbiljno pokazali su dovođenjem Ante Mašića, bosanskohercegovačkog reprezentativca.

U sljedećem kolu putuje u Rijeku na derbi, a Jolly će dočekati slabašni Slavonski Brod.