Zvezda bolja od Szolnokija

U 7. kolu ABA lige Crvena zvezda ugostila je momčad Szolnoki Olaj i uvjerljivo slavila rezultatom 103:72.

Utakmica je otvorena ispitivanjem snaga te se igralo koš za košem prvih pet minuta. Nakon toga Elton Brown i Boris Savović rade mini seriju +6 Zvezde (20:14). Tada se bude gosti koji uzvraćaju istom mjerom te prelaze u vodstvo, no Zvezda je nošena inspiracijom Vuka Radivojevića koji s pet vezanih poena donosi crveno-belima prednost od četiri poena (27:23) za kraj prve četvrtine. Nakon dvominutnog odmora uslijedila je velika serija domaćina koji serijom 17:2 lome protivnika  te dolaze do 18 poena prednosti(41:23). Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na 14 poena (57:43).

Drugo poluvrijeme gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na -10 i ta se razlika održavala sve do 28. minute kada crveno-beli na krilima Amerikanaca Eltona Browna i Michaela Scotta rade seriju 8:0  kojom Zvezda bježi na 18 poena prednosti. U posljednjih 10 minuta  gosti nisu uspjeli ništa značajnije napraviti. Naprotiv, prednost Zvezde se povećavala te na kraju dosegla 30 poena razlike i domaćin je mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 103:72.

Najbolji u redovima domaćini bili su Elton Brown sa 17 i Boris Savović s 15 poena i 13 skokova dok je kod gostiju najefikasniji bio Sead Šehović s 15 koševa.