Crvena zvezda u vječitom derbiju bolja od Partizana

U zadnjoj utakmici sedmog kola ABA lige sastala su se dva beogradska velikana. Jedan od najvećih susreta u regiji ni ovaj puta nije razočarao te smo stvarno gledali odličnu utakmicu. Dugo je srpski prvak lomio Partizan, ali je na kraju uspio izboriti ovu vrlo važnu pobjedu.

ABA liga, 7. kolo, 6. studeni

Partizan – Crvena zvezda 84:100 (21:26, 21:27, 21:21, 21:26)

Miller 16 (11as), Veličković 18 – Bjelica 29, Feldeine 15

Na početku utakmice već smo mogli vidjeti da ćemo gledati dinamičnu i agresivnu košarku. Crvena zvezda je ubrzo prešla u vodstvo, ali nikako nisu uspjeli napraviti veću razliku. Partizan je bio cijelo vrijeme u igri zaslugom ponajprije Patricka Millera i Nigela Williamsa-Gossa koji su ponovno pokazali svoju veliku kvalitetu. S druge strane odličan je bio playmaker Taylor Rochestie koji je svojom nepogrešivom ljevicom rešetao koš domaćina. U drugoj četvrtini obje momčadi su počele lošije šutirati te smo gledali puno više slobodnih bacanja. Pokušavala se Zvezda odvojiti, ali je Partizan nošen svojim fantastičnim navijačima držao korak te su na kraju otišli na predah sa, za njih, podnošljivim minusom (42:53).

Drugi dio pružio nam je puno bolju igru gostiju. Rutinski su držali svoje vodstvo te je bilo samo pitanje vremena kada će se odvojiti i prelomiti utakmicu. Trebali smo čekati do zadnje četvrtine kada je najbolji igrač utakmice Milko Bjelica na svoje iskustvo počeo terorizirati unutarnju liniju Partizana. Domaćini su se pokušali vratiti, ali je bilo prekasno. Na kraju je Zvezda uvjerljivo slavila iako su se igrači “Mute” Nikolića dobro držali tri četvrtine.

Crvena zvezda je nakon ove utakmice na pet pobjeda i dva poraza, a Partizan je na četiri pobjede i tri poraza.

U sljedećem kolu Zvezda dočekuje FMP, a njihov rival igra protiv Mega Leksa.