Darda posljednja na turniru u Kapošvaru

Košarkaši Vrijednosnica OS Darda danas su u Mađarskoj imali jednu od posljednjih pravih provjera prije početka lige i derbija s Osječkim sokolom. Nakon što su u polufinalu izgubili od PVSK Panthersa iz Pečuha, danas su u utakmici za treće mjesto poraženi od mađarskog kluba Jászberényi KSE.

U polufinalnoj utakmici Darda je igrala ravnopravnu utakmicu protiv mađarskog prvoligaša, a porazu je presudio loš šut i katastrofalna posljednja četvrtina koju su Brokeri izgubili rezultatom 21:10. U posljednjim minutama Baranjci su pokušali dokopati se finala, ali u nervoznoj završnici u kojoj je trener Senad Muminović zaradio tehničku bolje od minis tri 90 sekundi prije kraja nije išlo.

U utakmici za treće mjesto nije bilo rezultatske neizvjesnosti, Jászberényi KSE je već na poluvremenu bio u plusu 16 poena i do kraja utakmice potvrdio je pobjedu.

Za Dardu je svoje prve utakmice u žutom dresu igrao i Josip Glavinić, organizator igre koji je došao umjesto Igora Salamuna.

Spomenimo da je u  finalnoj utakmici PVSK iz Pečuha pobijedio domaćina turnira Kaposvári KK 94:92