Dario Šarić odličan na Rising Star utakmici

Sinoćnjom “Rising Star” utakmicom započeo je još jedan All-Star vikend. Grad domaćin ovog događaja je, po 3. put, Los Angeles, a utakmice se igraju u Staples Centru. Prvo na red dolazi utakmica mladih nada. Kako se koncept ove utakmice mijenja skoro svakih par godina, ona i nije toliko popularna kao ostali događaji (npr. natjecanje u zakucavanju ili sama All-Star utakmica). Ove godine igrači 1. i 2. godine podijeljeni su u 2 ekipe, Tim SAD i Tim Svijet za koji je igrao naš Dario Šarić.

Neumorni Šibenčanin bio je starter na četvorci zajedno s još 2 suigrača Joelom Embiidom, Benom Simmonsom, ali i sjajnim razigravačem Denver Nuggetsa Jamalom Murrayjem i bekom šuterom Sacramento Kingsa Buddyjem Hieldom. Šarić je i otvorio utakmicu prvim ubačajem za 2 poena. Kako to obično biva na All-Staru, obrane se nisu igrale i utakmica je završila 155-124 za Tim Svijet.

Rezultatski je Tim SAD uspio parirati samo u 1. četvrtini. Odličan je bio šuter Sacramento Kingsa Bogdan Bogdanović (26p, 6as) zabivši 7 trica od kojih su neke bile “s druge planete”. Šarić je utakmicu završio s 18 poena (7-11 šut, 4/7 za 3), 3 skoka i 5 asistencija za samo 21 minutu na parketu. Uz njih vrijedi istaknuti Hielda s 29 poena i Murrayja (21p 6sk 7as). Simmons je utakmicu završio s double-double učinkom (11p 13as) dok je Embiid odigrao samo 5 minuta i zabio isto toliko koševa.Kod protivničke momčadi najviše su se istaknuli Jaylen Brown, sjajno krilo Boston Celticsa (35p 10sk) i “domaći” Laker Kyle Kuzma (20p 7sk). Zakazala su 2 rookijea Dennis Smith Jr. Donovan Mitchell zabivši kombinirano 14 poena.

SAD igrao je vrlo atraktivno pogotovo što se tiče zakucavanja ili barem pokušaja zakucavanja. Pa ipak danas nas očekuju natjecanja u zakucavanju u kojem će nastupiti Smith i Mitchell te su se sigurno dozirali sinoć. Popularni Dunk Contest zatvorit će današnji program, a prije toga održat će se natjecanje u tricama i još mnogo natjecanja poput Skills Challenga popraćenih zabavnim programom (kako to u SAD-u obično biva). U nedjelju je završni dan u kojem će se odigrati najiščekivanija utakmica između tima LeBron i tima Steph (nekadašnji West i East). Nama ne preostaje ništa drugo nego sjesti i uživati u još jednom All-Star vikendu.

Team World – Team USA  155-124

(B .Bogdanović 26p 4sk 6as, D.Šarić 18p 3sk 5as, B.Hield 29p 3sk 3as, L. Markkanen 15p 6sk, B.Simmons 11k 6sk 13as, D.Sabonis 13p 11sk 3as, J.Murray 21p 6sk 7as; J.Brown 35p 10sk, K.Kuzma 20p 7sk, J.Tatum 15p 4sk, J.Collins 11p 3sk K.Dunn 9p 5as, B.Ingram 8p 3sk)