Dario Šarić odličan u porazu 76ersa

U svih 6 jučerašnjih NBA utakmica nastupio je samo jedan predstavnik naše države Dario Šarić. Nažalost, Ante Žižić bio je u sastavu Cleveland Cavaliersa, ali nije sudjelovao u 129:123 pobjedi nad Brooklyn Netsima. Od ostalih rezultata nije bilo iznenađenja, tek poraz Denvera doma protiv LA Clippersa 120:122 može biti vrlo zanimljiv u utrci za doigravanje. Isto tako moglo bi biti svega na istoku u borbi za 8. mjesto. Trenutno ga drži Miami Heat s omjerom 32-29 dok je Philly 7. s omjerom 32-27. Pa ipak kako vrijeme odmiče tako deveteroplasirani Detroit Pistonsi polako ispadaju iz utrke. Tako da su Heat i Philadephija odigrali utakmicu bez prevelikog rezultatskog značaja.

Domaćinima je ipak pripala pobjeda u gustoj utakmici koja se praktički od 2. četvrtine igrala koš za koš. U početku su obje ekipe davale lopte svojim all-star igračima Embiidu Dragiću dok se kasnije nisu probudili ostali igrači. 2. poluvrijeme pripalo je domaćinima, predvođenih iskusnim Dwyneom Wadeom koji je ukrao show u zadnjoj četvrtini zabivši 15 od ukupno 27 poena. Pogodio je tako Flash šut 6 sekundi prije kraja preko Simmonsa za pobjedu i rezultat 102:101. Imali su 76ersi šut za pobjedu, no Redickova trica nije prošla kroz obruč. Osim već spomenutog Embiida, najbolji u redovima Phille bio je i naš Dario Šarić.

U 36 minuta, koliko je proveo na parketu, Dario je uspio zabiti 21 poen (7/14 iz igre, 3/7 trica) uz 7 uhvaćenih skokova, 2 asistencije, 1 ukradena lopta i 3 izgubljene. Nakon All-Stara muku muči sa šutom za tri poena, postoci su mu pali u zadnje 3 utakmice na 29%. Pa ipak ni s takvim postocima s lakoćom uspijeva pronaći put do koša. I dalje se nalazi u top 15 lige po slobodnim bacanjima (12. s 85%) što mu olakšava ulazak pod koš i iznuđivanje prekršaja. Nakon gustog rasporeda u ovom tjednu Philadelphija iduću utakmicu igra u gostima protiv Cleveland Cavaliersa i to će biti vrlo interesantno za popratiti. Miami, koji je pobijedio u zadnje 2 utakmice, dočekuje Ivicu Zubca i LA Lakerse.