De Colo u zadnjoj sekundi šokirao europske prvake [VIDEO]

Večeras su odigrane dvije utakmice Eurolige pa je kompletirano 26. kolo. Derbi je opravdao svoja očekivanja u kojem je Nando De Colo na kraju bio heroj s pogotkom u zadnjoj sekundi nakon “Step back-a” i šuta za dva. U drugoj utakmici su košarkaši Panathinaikosa ubacili u brzinu više u zadnjih deset minuta i tako došli do vrijedne pobjede nad Unicajom u Malagi. Nick Calathes je bio na granici triple-doublea.

Imali su Španjolci ugodno vodstvo (44:32), a ključnom se pokazala 16:0 serija gostiju na ulazu u četvrtu dionicu koju su režirali Gist i Rivers. Kc Rivers je na kraju ubacio 24 poena, a Gist je pridodao 16 te su tako odveli PAO na plus osam u samoj završnici utakmice. Također, Nick Calathes je odigrao još jednu vrhunsku partiju s 12 poena, 11 asistencija i osam skokova. Kod domaćih se istaknuo Nedović s 19 koševa.

Derbi je opravdao svoja očekivanja. CSKA je slavio nakon trilera kojeg je De Colo odlučio sjajnim šutom u zadnjoj sekundi. Utakmica je bila vrlo izjednačena. Rusi su stekli pet poena prednosti dvije minute prije kraja, ali Sloukas je vratio Fener na 79:79, ali u zadnjem napadu ponajbolji europski igrač ovog desetljeća uzima stvari u svoje ruke i rješava utakmicu. De Colo je na kraju završio na 13 poena i osam asistencija, a najefikasniji je u njegovoj momčadi bio Vorontšević sa 17 koševa. Kod Fenerbahčea je pak najbolji bio Melli sa 18 koševa.