Deset poena Babe u porazu od Cavsa

Nakon sjajne borbe u prošloj utakmici Indiana Pacersi nisu ni ovaj put uspjeli uzeti utakmicu Cavsima, koji se opet uz dosta sreće provlače do pobijede. O tome koliko LeBron James znači za tu ekipu svi znamo, a on svaku utakmicu potvrđuje da bi bez njega Cleveland vjerojatno bio daleko od doigravanja. Tako je bilo i sinoć, a Indiani ostaje utakmica na njihovom parketu kako bi izborili sedmu utakmicu. Cavsi ni ovu utakmicu nisu mogli računati na ozlijeđenog Georga Hilla dok su gosti bili kompletni. Na samom početku Bojan Bogdanović je čuvao Jamesa, pokušavajući mu otežati put do obruča dok je ostatak ekipe čekao na pomaganje. Zabivši brzu dvicu i tricu činilo se da bi Bogdanović mogao ponoviti utakmicu broj tri kada je bio najbolji strijelac svoje ekipe. Gosti tako imaju manju prednost u početku, koristeći rupe u domaćoj obrani za par lakih ulaza. Cleveland u napadu traži Kevina Lovea čiji poeni (a ponajviše samopouzdanje) im trebaju misle li dogurati daleko i u ovom doigravanju. Međutim, gosti to uspijevaju obraniti bez problema, a ulaskom klupe odlaze na 10 poena prednosti krajem prve četvrtine. Domaći odgovaraju vrlo brzo preko LeBrona koji veže osam poena i na prvi odmor se odlazi rezultatom 23:25 u korist Indiane. Nastavljaju gosti u istom ritmu i u drugoj četvrtini zabivši 31 poen. Odlični Young Sabonis (ušao s klupe) nose napad svoje momčadi u ovom periodu. Na poluvremenu semafor je pokazivao rezultat 49:56 i gosti su bili na dobrom putu da ukradu domaćinima pobjedu pred punom dvoranom. Što bi se i dogodilo da se nije igrala treća četvrtina. James i društvo pojačali su intenzitet u obrani, Kyle Korver Jose Calderon zabili su po par trica i eto Cavsa na prednosti 81-73 krajem treće četvrtine (32:17 glasio je rezultat gledajući samo treću četvrtinu). No, kako to obično biva, u posljednjoj četvrtini Pacersi stižu prednost i ulazimo u napetu završnicu u kojoj svaki posjed odlučuje pitanje pobjednika. Sabonis zabija dvicu za 95:95, a Jamesu na drugoj strani lopta bježi u aut i Indiana ima napad 12 sekundi do kraja i loptu u rukama Victora Oladipa. Nažalost po goste Oladipov ulaz blokirao je James ( nakon utakmice sam Oladipo je rekao kako je blokada bila silazna i kako je trebao biti faul), koji potom zove time-out tri sekunde prije kraja utakmice. Rezultat je i dalje glasio 95:95, a lopta je, nakon izvođenja sa strane, išla LeBronu u ruke koji pogađa tricu preko Younga i Cavsi pobjeđuju 98:95. Nekad treba imati i sreće, a mlada ekipa Indiane to sinoć nije imala. Sjajni LeBron utakmicu je završio s 44 poena, dodavši 10 skokova i 8 dodavanja, dok je Korver ubacio 19. Kod Indiane Bogdanović je odigrao solidnu utakmicu zabivši 11 poena (4/9 šut, 3/5 trica) uz 1 skok, 3 dodavanja, 1 ukradenu i 4 izgubljene lopte za 33 minute na parketu. Najbolji strijelac gostiju bio je Sabonis s 22 poena i 5 skokova. Gosti su ponovno bili blizu pobjede no nikako da privedu utakmicu u svoju korist. Cavsi tako vode 3:2 u seriji, a mogu li Pacersi izboriti sedmu, ujedno i odlučujuću utakmicu, vidjet ćemo u sljedećoj utakmici koja se igra u noći s petka na subotu u Indianapolisu.

Od ostalih rezultata možda najviše valja izdvojiti pobjedu Oklahoma City Thundera nad Utah Jazz 99:107. Nošeni raspoloženim Russellom Westbrookom (45 poena, 15 skokova, 7asista) pred svojim su navijačima smanjili vodstvo Jazza u seriji na 3:2. Skupo je Jazz platio 17 izgubljenih lopti budući da Thunder (ujedno i Westbtbrook) vole igrati kroz kontre i tranziciju. Uz Westbrooka Paul George dodao je 34 poena, a ostatak tima zabio je samo 28 poena. Kod Utah Jae Crowder je ubacio 27 s klupe, a rookie Donovan Mitchell 23. Sljedeća utakmica također se igra s petka na subotu i bit će vrlo zanimljivo može li Utah osigurati prolazak u drugu rundu ili će OKC nastaviti živjeti tik iznad vode i izboriti sedmu utakmicu pred svojim navijačima.

Kako se rješava serija potvrdili su Houston Rocketsi 122:104 pobjedom nad Minnesota Timberwolvesima prošavši tako dalje s ukupnih 4:1. Iako opet nisu šuterski briljirali Harden i društvo pokazali su da su bolja i puno kompletnija ekipa i zasluženo idu dalje. Duo Harden-Capela bio je nerješiva enigma za obranu Wolvesa koja je i sama po sebi dosta upitna. Uz to domaćini su šutnuli čak 44 trice (što im je tu negdje oko prosjeka u doigravanju) zabivši 18. Primjera radi igrači Minnesote šutnuli su samo 19 trica cijelu utakmicu. Na kraju, Harden je završio s 24 poena i 12 asistencija, dok je Capela ubacio 26 uz 15 skokova. Kod Minnesote je drugu utakmicu zaredom najbolji bio Karl-Anthony Towns s 23 poena i 14 skokova. Rocketsi sada čekaju pobjednika serije OKC-Jazz u polufinalu zapadne konferencije, a Minnesotu čeka naporno i zanimljivo ljeto za nadogradnju svoje ekipe.

Za kraj odlazimo u Kanadu u Toronto gdje su domaći Raptorsi poveli u seriji 3:2 pobjedom nad Washington Wizardsima 108:98. Napeta je bila utakmica do zadnje četvrtine, a onda Toronto ubacuje u brzinu više i zabijaju 29 poena u zadnjem periodu prelomivši tako utakmicu na samom kraju. Odlični DeRozan (32 poena, 5 dodavanja) i Kyle Lowry (17 poena, 10 asistencija) nisu dopustili totalni preokret gostiju koji su gubili 2:0 i na domaćem parketu izjednačili na 2:2.  Klupa domaćih ponovno je učinila svoje nadigravši klupu Wizardsa (jadni John Wall je sinoć odigrao pune 44 minute, toliko koliko Scott Brooks vjeruje svojim zamjenama). Kad smo već kod Walla spomenimo da mu je nedostajao po jedan skok i asist za triple-double učinak (26 poena, 9 skokova i asista), a njegov bekovski partner Bradley Beal je ubacio 20 uz 4 skoka. Uspiju li Wizardsi dobiti još nekoga tko bi se mogao priključiti njima dvojici mogli bi seriju učiniti zanimljivom u idućoj utakmici koja je po rasporedu, kao i sve ostale, s petka na subotu. Toronto bi, s druge strane, pobjedom u idućoj utakmici osigurao drugu rundu i čekao svog protivnika između Indiane i Clevelanda.