Desetkovani Zadar bez šanse u Beogradu

Bez viroznih Juraja Segarića i Josipa Sobina, te od ranije ozlijeđenih Lovre Bašića i Josipa Vraneša, košarkaši Zadra stigli su u Beograd na dvoboj protiv neporažene momčadi ABA lige Crvene Zvezde i na put u Bugarsku kod Levskog odlaze s porazom 93:66.

Crvena Zvezda – Zadar 93:66 (25:7; 44:35; 74:49)

Crvena Zvezda: Williams, Rebić 5, Dangubić 6, Mitrović 4, Lazić 8, Blažič 8, Kalinić 12, Marjanović 15 (9 sk), Tejić 5, Jenkins 16, Jović 6 (10 as), Zirbes 8.

Zadar: Ivanov 12 (6 sk), Kraljević 10 (8 sk), Šango 3, Širko, Špaleta, Ramljak 7, Bošnjak 9, Florence 12, Barać 13, Jurica.

Zadar je poenima Filipa Kraljevića i Jamesa Florencea poveo s 5:0 na početku susreta i onda – stao. Igrači Crvene Zvezde potpuno su preuzeli igru u svoje ruke, igrajući vrlo dobro u napadu, s brzim protokom lopte te agresivnom obranom stigli su do konca prve četvrtine ubaciti 25 poena, a primiti svega 2. Zadrani su ponovno živnuli početkom druge dionice i serijom 8:2 se približili domaćinu, a tu su razliku na oko deset poena držali do konca poluvremena, ponajviše zahvaljujući u tom periodu napadački odličnom Borisu Baraću. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 44:35.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, točnije Charles Jenkins, koji je pogodio prvih deset ubačaja Crveno-belih u nastavku, a kada se ostatak ekipe trenera Dejana Radonjića razigrao, Zadranima više nije bilo spasa. Rezultat je na semaforu samo rastao, a tricom Stefana Jovića treći je period zaključen vodstvom domaćina 74:49. Nakon dvije minute igre i ubačaja Marka Tejića na semaforu je svijetlilo najvećih +30 (81:51), a igrači Ante Nazora do kraja susreta koriste nešto opušteniji pristup domaćina i uz dobar doprinos Ive Ivanova stižu na konačnih i malo pristojnijih 93:66.

Jenkins je predvodio strijelce Crvene Zvezde sa 16 ubačenih koševa u samo 17 minuta, a Boban Marjanović dodao je 15 koševa i devet skokova. Kod Zadra je Barać stavio 13 poena, jedan manje Ivanov, a Kraljević 10 uz osam skokova.

Već u srijedu Zadar gostuje u Sofiji, gdje će odigrati zaostalu utakmicu 16. kola protiv Levskog, dok će u ponedjeljak na Višnjiku ugostiti Mega Leks. Crvena Zvezda svoju će sljedeću utakmicu odigrati također u ponedjeljak i to na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti.