#234 Dijaspora: Bundović i Primorac preko 30, Tomić napokon proigrao | Crosarka.com #234

Dijaspora: Bundović i Primorac preko 30, Tomić napokon proigrao

Novi hrvatski vikend u dijaspori definitivno su obilježila naša dva centra – Filip Bundović i Mladen Primorac. Prvi je u debiju za Sigal Prishtinu ubacio 33 poena i uhvatio 10 skokova, dok je Primorac u gostujućoj pobjedi svog Brna ubacio ravnih 30 koševa.

Ante Tomić diže se u formi, te je s 21 poenom i osam skokova protiv Burgosa, stigao do brojki od gotovo 16 koševa i sedam skokova u posljednjih pet susreta. Preko 20 poena još su ubacili Jozo Brkić, Veljko Budimir te Toni Prostran.


AUSTRIJA

Kapfenberg – Graz 95:74 (Milan Stegnjaić – 29 min, 16 p, 8 sk)

Gmunden – Klosterneuburg (Ante Perica trener)

Oberwart slobodni (Edi Patekar)

ArkadiaFurstenfeld 102:69 [Jozo Brkić (Arkadia) 25 min, 20 p, 5 sk, 2 as; Marko Car (Furstenfeld) – 27 min, 5 p, 3 sk, 2 as, Goran Patekar  (Furstenfeld) trener]

BELGIJA

Oostende – Mons 75:64 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Leuven 88:85 (Hrvoje Vučić – 4 min, 1 ol, Damir Milačić trener)

ČEŠKA REPUBLIKA

Usti nad Labem – MMCITE Brno 67:78 (Mladen Primorac – 37 min, 30 p, 4 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl)

MMCITE Brno – Kolin 71:82 (Mladen Primorac – 20 min, 6 p, 3 sk, 5 as, 2 ol, 1 as)

CEZ Nymburk – Olomoucko 116:100 (Boris Barać 22 min, 11 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

CIPAR

Apoel – AEK Larnaca 94:87 (Tomislav Petrović – nije ulazio u igru)

ESTONIJA

Tartu Ulikool – Rapla 77:65 (Domagoj Bubalo – 19 min, 8 p, 3 sk)

FRANCUSKA

Strasbourg – Nanterre 93:78 (Miro Bilan – 20 min, 16 p, 5 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl)

Antibes – Monaco 76:85 (Damjan Rudež – 16 min, 7 p, 1 as)

ITALIJA

Orlandina – Dinamo Sassari 89:103 (Darko Planinić – nije bio u sastavu, Rok Stipčević – 35 min, 14 p, 4 sk, 7 as)

Varese – Avellino 82:75 (Mario Delaš – 22 min, 3 p, 5 sk, 1 ol, 1 bl)

Venezia – Cantu 107:83 (Hrvoje Perić – 21 min, 14 p, 3 sk, 3 as, 2 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Rieti 83:74 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

IZRAEL

Hapoel Holon – Maccabi Tel Aviv 86:81 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Rahoveci – Ylli 97:73 (Dragan Šekelja – 30 min, 15 p, 4 sk, Denis Bajramović trener)

Sigal Prishtina – Peja 116:63 (Filip Bundović – 30 min, 33 p, 10 sk, 1 as, 1 ol)

LATVIJA

Jekabpils – Ogre 78:95 (Domagoj Samac – 27 min, 14 p, 7 sk, 1 as)

LITVA

Pieno Zvaigzdes – Nevezis 87:84 (Mauro Veljačić 1 min, 2 p)

Lietkabelis – Juventus 88:83 (Dominik Mavra – 15 min, 8 p, 1 sk, 4 as, 3 as)

MAĐARSKA

MAFC – Atomeromu 89:78 (Teo Čizmić trener)

Szolnoki – Falco-Vulcan 84:74 (Lukša Andrić 25 min, 11 p, 7 sk)

PVSK Pannon – DEAC 81:88 (Veljko Budimir 36 min, 23 p, 4 sk, 2 as, 3 ol, Marino Šarlija 22 min, 5 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

ZTE – Sopron 96:86 (Ivica Radić – nema dostupne statistike)

MAKEDONIJA

Gostivar – Ohrid 83:71 (Juraj Segarić – 29 min, 14 p, 3 sk, 11 as, 2 ol)

Rabotnički – MZT Skopje 100:84 (Jure Lalić 13 min, 11 p, 1 sk)

NIZOZEMSKA

Weert – Groningen 66:79 (Drago Pašalić – 20 min, 8 p, 6 sk, 2 as, 1 ol)

Den Bosch slobodni (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

ALBA Berlin – Gottingen 98:71 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

MBCTelekom Bonn 61:87 [Benedikt Turudić (MBC) nije ulazio u igru; Tomislav Zubčić (Bonn) 20 min, 7 p, 1 sk]

Brose Baskets Wurzburg 70:67 [Leon Radošević (Brose) 24 min, 2 p, 4 sk, 1 ol; Krešimir Lončar (Wurzburg) 16 min, 5 p, 3 sk, 1 as]

Giessen – Ludwigsburg 98:118 (Mateo Šerić nije ulazio u igru)

Ulm – Tubingen 95:82 (Luka Babić 25 min, 5 p, 8 sk, 6 as)

EWE Oldenburg – Bremenhaven 85:73 (Mateo Bačak nije ulazio u igru)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Hanau – Trier 67:73 (Luka Buntić nije ulazio u igru)

Uni Baskets Karlsruhe 70:72 [Ivan Buntić (Uni) 21 min, 7 p, 9 sk, 2 as; Denis Vrsaljko (Karlsruhe) – nije ulazio u igru]

Hamburg Koln 72:73 [Hrvoje Kovačević (Hamburg) 25 min, 13 p, 7 sk, 2 as; Ante Gospić (Koln) 16 min, 5 p, 7 sk]

Orange Academy – Baunach 90:92 (Mario Dugandžić trener)

POLJSKA

OstrowAnwil Wloclawek 76:83 [Jure Škifić (Ostrow) 12 min, 2 p, 2 sk, 1 as, 1 bl; Ante Delaš (Anwil) 7 min, 1 sk, 1 as, Josip Sobin (Anwil) 20 min, 6 p, 9 sk, Igor Miličić (Anwil) trener]

Krosno – Koszalin 106:117 (Jakov Mustapić 26 min, 14 p, 4 sk, 1 as)

RUMUNJSKA

Cluj Napoca – Steaua 84:68 (Željko Šakić – 22 min, 10 p, 7 sk, 5 as, 1 ol)

Craiova – Timisoara 74:85 (Ivan Siriščević 26 min, 19 p, 2 sk, 3 as, Ivan Mikulić – 22 min, 9 p, 4 sk, 2 as)

SLOVAČKA

Prievidza – Karlovka 78:65 (Marko Batina nije ulazio u igru)

Košice Komarno 85:86 [Igor Marić (Košice) 27 min, 11 p, 9 sk; Saša Janković (Komarno) 24 min, 5 p, 4 sk, 2 ol]

SLOVENIJA

OlimpijaKrka 77:70 [Roko Badžim (Olimpija) – 25 min, 14 p, 1 sk, 3 as, 1 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) – 26 min, 11 p, 3 sk, 1 as; Dino Cinac (Krka) – 8 min, 6 p, 1 sk, 1 ol, 1 bl, Paolo Marinelli (Krka) – 26 min, 11 p, 1 sk, 1 as]

Helios – Primorska 68:74 (Marijan Čakarun – 18 min, 10 p, 6 sk, 1 ol, Jurica Golemac trener)

Šenčur – Ilirija 67:57 (Stipe Modrić – 12 min, 6 sk, 1 ol, Filip Tončinić – 9 min, 2 sk)

RogaškaTajfun 84:75 [Ivan Batur (Rogaška) nije ulazio u igru; Jakša Vulić (Tajfun) trener]

SRBIJA

Metalac – Vojvodina 89:81 (Josip Mikulić – nije bio u sastavu)

ŠPANJOLSKA

Bilbao – Betis 93:79 (Veljko Mršić trener)

Unicaja – Fuenlabrada 82:86 (Marko Popović – 27 min, 17 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

Gipuzkoa – Estudiantes 101:91 (Goran Suton 22 min, 8 p, 4 sk, 3 as, 1 ol, 2 bl)

Zaragoza – Real Madrid 81:96 (Lovro Mazalin – 5 min, 2 p)

Burgos – Barcelona 101:103 (Ante Tomić – 30 min, 21 p, 8 sk, 1 as)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Prat 49:75 (Leo Čizmić – 12 min, 1 sk)

Breogan – Barcelona II 105:64 (Luka Šamanić – 18 min, 6 p, 1 sk, 2 bl)

Oviedo – Melilla 64:61 (Zoran Vrkić – 18 min, 3 p, 4 sk, 1 as, 3 ol, 1 bl)

ŠVEDSKA

Jamtland – Umea 95:98 (Toni Prostran – 33 min, 22 p, 2 sk, 6 as)

Norrkiping – Sodertalje 79:73 (Toni Bizaca – 24 min, 13 p, 6 sk, 1 as)

Boras – Lulea 66:78 (Marin Mornar – 19 min, 10 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

ŠVICARSKA

Geneve – Neuchatel 83:68 (Marin Bavčević – 11 min, 1 sk, Zvonko Buljan – 26 min, 8 p, 5 sk, 1 as, Nikša Bavčević trener)

Basel Starwings – Lakers 77:83 (Petar Babić – 28 min, 2 p, 9 as, Robert Devčić – nije ulazio u igru)

Boncourt – Fribourg 98:101 (Juraj Kozić – 38 min, 11 p, 2 sk, 3 as, 1 ol)

Monthey – Swiss Central 79:55 (Luka Mandić – 17 min, 2 p)

TURSKA

Eskisehir – Pinar Karsiyaka 66:72 (Marko Banić – 20 min, 5 p, 4 sk, 1 as)

Usak – Istanbul 79:83 (Ivan Buva – 22 min, 12 p, 6 sk, 1 as)

Yesilgiresun – Anadolu Efes 91:87 (Krunoslav Simon – nije bio u sastavu)

TURSKA DRUGA LIGA

Bahcesehir – Bursaspor 71:68 (Karlo Vragović – 32 min, 4 p, 2 sk, 2 as)

Selcuklu – Antalyaspor 73:67 (Fran Pilepić – 37 min, 26 p, 4 sk, 3 as, 1 ol)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Bristol 93:70 (Jure Gunjina – 17 min, 4 p, 7 sk)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada