Dijaspora: Odlični Bilan i Junaković, hrvatski derbiji u Sloveniji

Košarkaši Šibenika ugodno su iznenađenje Premijer Lige, a njihovi sugrađani Miro Bilan i Martin Junaković ostvarili su ovog vikenda u dijaspori sjajne brojke u igrama svojih momčadi – Strasbourga i Ohrida.

Bilan je u tijesnu pobjedu 89:88 protiv Pau-Ortheza ugradio 22 poena i devet skokova, dok će Junaković s 36 poena, sedam skokova i osam asistencija najvjerojatnije odnijeti titulu junaka kola u Makedoniji. U svojim novim momčadima debitirali su Ante Gospić i Dragan Šekelja, dok su u Sloveniji šestorica naših košarkaša i jedan trener stali u svega dva dvoboja.

Pregled svih nastupa naših košarkaša koji za kruh zarađuju izvan Lijepe naše pročitajte u nastavku.


AUSTRIJA

Klosterneuburg – Gmunden 84:85 (Ante Perica trener)

FurstenfeldArkadia 67:81 [Marko Car (Furstenfeld) – 35 min, 13 p, 2 sk, 4 as, 1 ol; Goran Patekar (Furstenfeld) trener; Jozo Brkić (Arkadia) 25 min, 8 p, 6 sk, 1 as, 2 bl]

Graz – Kapfenberg 61:106 (Milan Stegnjaić nije ulazio u igru)

Vienna – Oberwart 81:73 (Edi Patekar – nije ulazio u igru)

BELGIJA

Limburg United – Oostende 62:83 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Aalstar – Kangoeroes 91:70 (Ivan Vraneš – nije bio u sastavu, Hrvoje Vučić – 24 min, 7 p, 1 sk, 1 as, Damir Milačić trener)

CIPAR

Keravnos – AEK Larnaca 74:82 (Tomislav Petrović – 14 min, 1 sk, 1 as, 2 ol)

ČEŠKA REPUBLIKA

CEZ Nymburk – Pardubice 91:90 (Boris Barać 4 min, 3 p, 2 sk)

Decin – MMCITE Brno 76:67 (Mladen Primorac – 36 min, 12 p, 7 sk, 3 as, 1 bl)

Svitavy – Usti nad Labem 83:78 (Ozren Pavlović – nije bio u sastavu)

FRANCUSKA

Strasbourg – Pau-Orthez 89:88 (Miro Bilan – 32 min, 22 p, 9 sk, 3 as, 2 ol)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Evreux – Nantes 94:57 (Zoran Vrkić – 11 min, 2 p)

GRČKA

Aris – Kolossos 72:86 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

GRČKA DRUGA LIGA

Iraklis – Larissa 92:81 (Domagoj Bubalo – nije bio u sastavu)

ITALIJA

Cantu – Dinamo Sassari 102:96 (Darko Planinić – 16 min, 19 p, 3 sk, 2 ol, Rok Stipčević – nije ulazio u igru)

Pistoia – Orlandina 91:69 (Mario Delaš – 25 min, 13 p, 3 sk, 3 as, 1 bl)

Venezia – Varese 63:75 (Hrvoje Perić – 20 min, 2 p, 4 sk, 1 as)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Novipiu Casale – Eurobasket Roma 76:68 (Aleksandar Marciuš – 22 min, 8 p, 6 sk, 1 as, 2 ol)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Galil Gilboa 91:94 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Ylli – Rahoveci 99:86 (Dragan Šekelja – 32 min, 13 p, 13 sk, 4 as, 2 bl, Denis Bajramović trener)

LATVIJA

Ventspils – Valga 74:63 (Tomislav Gabrić – nije bio u sastavu)

LITVA

Sauliai – Dzukija odgođeno (Domagoj Samac)

Juventus – Nevezis 110:81 (Mauro Veljačić 10 min, 4 p, 1 ol)

MAĐARSKA

KTE Duna-Aszfalt – Szolnoki 67:79 (Lukša Andrić – 24 min, 10 p, 6 sk)

Szedeak – PVSK Pannon 81:88 (Veljko Budimir 30 min, 17 p, 5 sk, 1 as, 2 ol, 3 bl, Marino Šarlija 23 min, 15 p, 5 sk, 2 ol, 2 bl)

Atomeromu – ZTE 79:95 (Ivica Radić – 32 min, 14 p, 6 sk, 2 as, 1 bl)

MAKEDONIJA

MZT Skopje – Shkupi igra se 24. siječnja (Jure Lalić, Dominik Mavra)

Kozuv – Gostivar 77:76 (Juraj Segarić – nema dostupne statistike)

Kumanovo – Ohrid 105:97 (Martin Junaković – 38 min, 36 p, 7 sk, 8 as, 4 ol)

NIZOZEMSKA

Zwolle – Groningen 60:75 (Drago Pašalić 10 min, 3 sk)

Den Bosch – Leiden 68:80 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

MBCWurzburg 78:86 [Benedikt Turudić (MBC) 2 min; Krešimir Lončar (Wurzburg) 20 min, 9 p, 7 sk, 2 as]

Oettinger – Ulm 79:81 (Luka Babić – 12 min, 6 p, 2 sk)

Telekom Bonn – Tubingen 89:80 (Tomislav Zubčić 36 min, 19 p, 8 sk, 2 as)

EWE Oldenburg – Braunschweig 86:84 (Mateo Bačak 16 min, 3 p, 3 sk)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Ehingen – Nurnberg 73:61 (Robin Rajčić – nije ulazio u igru)

Chemnitz – Uni Baskets 79:53 (Ivan Buntić – nije ulazio u igru)

Hamburg – Baunach 82:79 (Hrvoje Kovačević – 26 min, 5 p, 7 as)

TrierKoln 79:58 [Luka Buntić (Trier) nije ulazio u igru; Ante Gospić (Koln) 17 min, 13 p, 5 sk]

Karlsruhe – Hanau 83:69 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

POLJSKA

Anwil WloclawekKrosno 68:66 [Ante Delaš (Anwil) 29 min, 7 p, 3 sk, Josip Sobin (Anwil) 25 min, 6 p, 7 sk, 1 as, 1 ol, Igor Miličić (Anwil) trener; Jakov Mustapić (Krosno) 31 min, 7 p, 10 sk, 1 as, 2 ol]

Ostrow – Turow 93:78 (Jure Škifić – 25 min, 10 p, 5 sk, 2 as)

RUMUNJSKA

Craiova – Pitesti 94:79 (Ivan Siriščević nije bio u sastavu)

Cluj Napoca – Sibiu 70:86 ( Željko Šakić – 29 min, 9 p, 9 sk)

SLOVAČKA

Iskra Svit – Košice 79:83 (Igor Marić 27 min, 13 p, 4 sk, 3 as, 2 ol)

Levice – Prievidza 73:90 (Marko Batina nije bio u sastavu)

Žilina – Komarno 85:95 (Miše Diminić 20 min, 11 p, 3 sk, 1 as, Saša Janković  25 min, 17 p, 7 sk, 2 as)

Karlovka – Handlova 88:78 (Tomislav Gabrić nije bio u sastavu)

SLOVENIJA

Krka Ilirija 76:78 [Dino Cinac (Krka) – 28 min, 8 p, 8 sk, 2 as, 1 bl, Paolo Marinelli (Krka) – 23 min, 10 p, 4 sk, 4 as, 1 bl; Stipe Modrić (Ilirija) – 29 min, 14 p, 5 sk, 3 ol]

Primorska Olimpija 68:65 [Marijan Čakarun (Primorska) – 21 min, 10 p, 3 sk, 1 as, Jurica Golemac (Primorska) trener; Roko Badžim (Olimpija) – 25 min, 11 p, 1 sk, 1 as, 1 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) 28 min, 5 p, 2 sk, 1 ol)

Tajfun – Senčur 87:76 (Jakša Vulić trener)

SRBIJA

Sloga – Metalac 76:107 (Josip Mikulić – 29 min, 12 p, 8 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl)

ŠPANJOLSKA

Valencia – Fuenlabrada 88:72 [Damjan Rudež (Valencia) 9 min; Marko Popović – 27 min, 10 p, 2 sk, 4 as]

Zaragoza – Burgos 73:79 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Tenerife – Estudiantes 77:59 (Goran Suton 20 min, 8 p, 5 sk, 2 as, 2 ol)

Andorra – Barcelona 102:92 (Ante Tomić – 11 min, 6 p, 5 sk, 3 as)

Bilbao – Obradoiro 74:84 (Veljko Mršić trener)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – La Coruna 80:99 (Leo Čizmić 13 min, 3 p, 2 sk)

Barcelona II – Caceres 87:78 (Luka Šamanić – 22 min, 5 p, 2 sk)

ŠVEDSKA

Sodertalje – Jamtland 74:44 (Toni Bizaca – nema dostupne statistike)

Boras – Nassjo 87:81 (Marin Mornar – 23 min, 17 p, 3 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl)

ŠVICARSKA

Basel StarwingsBoncourt 75:82 (Petar Babić (Basel) nije bio u sastavu, Robert Devčić (Basel) 21 min, 2 p, 1 sk, 1 bl; Juraj Kozić (Boncourt) – 37 min, 13 p, 4 sk, 1 as)

Swiss Central  – Winterthur odgođeno (Luka Mandić)

TURSKA DRUGA LIGA

Selcuklu – Duzce Belediye 81:70 (Fran Pilepić – 32 min, 12 p, 3 sk, 4 as, 1 ol)

Bursaspor – Samsun 76:63 (Karlo Vragović – 3 min, 1 as)

VELIKA BRITANIJA

  1. kolo

Newcastle – Sheffield 76:81 (Jure Gunjina – 11 min, 2 p, 2 sk, 1 ol)

  1. kolo

Cheshire – Newcastle 72:79 (Jure Gunjina – 15 min, 2 p, 6 sk, 1 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada