#234

Dijaspora: Odlični naši u Turskoj, Primorac za skok kratak do triple-double učinka

Veliki dio Europe protekle i buduće dane provodi u blagdanskom raspoloženju, a takvim se čine i nastupi naših košarkaša u Europi. Barem onih koji su nastupili, jer dobar dio europskih liga je u mirovanju. Najbolje nastupe pružili su naši igrači koji za kruh zarađuju u državi koja jedina u Europi ne slavi blagdan Božića – u Turskoj.

Fantastični Ivan Buva nastavlja dominirati u prvoj, a Karlo Vragović u drugoj ligi, dok je Kruno Simon pružio sjajnu all-round partiju u pobjedu Anadolu Efesa nad Darussafakom. Od ostalih igrača u dijaspori, bilježimo odličnu utakmicu Mladena Primorca, kojem je tek jedan skok nedostajao do triple-double učinka, zatim već standardno odličnog Ivicu Radića te prve prvoligaške minute Krešimira Nikića u dresu berlinske ALBA-e.


AUSTRIJA

Wels – Arkadia 79:66 (Jozo Brkić – 35 min, 18 p, 7 sk, 4 as)

Vienna – Klosterneuburg 118:106 (Ante Perica trener)

Furstenfeld slobodni (Marko Car)

Oberwart – Kapfenberg 82:88 (Milan Stegnjaić 18 min, 10 p, 3 sk, 2 as)

ČEŠKA REPUBLIKA

USK Praha – CEZ Nymburk 67:90 (Boris Barać 11 min, 3 p, 3 sk)

Svitavy – Opava 89:76 ( Ozren Pavlović nije ulazio u igru)

Jindrichuv Hradec – MMCITE Brno 63:87 (Mladen Primorac – 31 min, 12 p, 9 sk, 10 as)

GRČKA

Kolossos – Panathinaikos 71:72 (Toni Prostran – nije bio u sastavu)

LATVIJA

Ventspils – Liepaja 97:71 (Tomislav Gabrić – 13 min)

LITVA

Nevezis – Siauliai 72:79 (Mauro Veljačić 18 min, 5 p, 1 sk, 1 as)

Dzukija – Lietuvos rytas 74:85 (Domagoj Samac 19 min, 6 p, 3 sk, 1 as, 2 ol)

MAĐARSKA

ZTESzolnoki 85:88 [Ivica Radić (ZTE) 32 min, 21 p, 8 sk, 1 as, 2 ol; Lukša Andrić (Szolnoki) 24 min, 14 p, 1 sk, 1 as]

Sopron – PVSK Pannon 60:76 (Veljko Budimir – 29 min, 5 p, 12 sk, 1 as, 2 ol, Marino Šarlija – 23 min, 14 p, 1 sk, 1 as, 1 ol)

NJEMAČKA

Wurzburg – Frankfurt Skyliners 81:64 (Krešimir Lončar 21 min, 13 p, 2 sk)

ALBA Berlin – Braunschweig 88:81 (Krešimir Nikić 9 min, 4 p, 3 sk)

Telekom Bonn – Giessen 83:78 (Tomislav Zubčić 18 min, 6 p, 7 sk, 1 as)

Bremenhaven – EWE Oldenburg 80:90 (Mateo Bačak 1 min, 1 p)

Bayreuth – Brose Baskets 85:75 (Leon Radošević 10 min, 1 sk, 1 ol)

MBC – Jena 94:100 (Benedikt Turudić – nije ulazio u igru)

Tubingen – Ludwigsburg 75:93 (Matej Jelovčić – nije bio u sastavu, Mateo Šerić – nije bio u sastavu)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Ehingen – Vechta utakmica odgođena (Robin Rajčić)

Phoenix Hagen – Hamburg 69:62 (Hrvoje Kovačević 32 min, 13 p, 3 sk, 3 as, 2 ol, 2 bl)

Trier – Crailsheim 76:70 (Luka Buntić nije ulazio u igru)

Karlsruhe – Koln 72:76 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Heidelberg – Uni Baskets 75:79 (Ivan Buntić – nije ulazio u igru)

POLJSKA

Anwil Wloclawek – Trefl 80:69 (Ante Delaš – 22 min, 3 sk, 1 as, Josip Sobin – 25 min, 13 p, 9 sk, 1 ol, 1 bl, Igor Miličić trener)

Krosno – Legia 91:78 (Jakov Mustapić – 20 min, 10 p, 5 sk, 1 as)

Ostrow – Polpharma 95:73 (Jure Škifić – 18 min, 12 p, 2 sk, 1 as)

RUMUNJSKA

Craiova – Politehnica Iasi utakmica odgođena (Ivan Siriščević)

Timisoara – Cluj Napoca 70:81 (Željko Šakić 30 min, 16 p, 5 sk, 1 ol)

SLOVAČKA

Košice – Karlovka 109:76 (Igor Marić 21 min, 14 p, 8 sk, 2 as, 4 ol)

Prievidza – Komarno 103:78 [Marko Batina (Prievidza) – 22 min, 8 p, 4 sk, 6 as, 4 ol; Miše Diminić (Komarno) 30 min, 15 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, Saša Janković (Komarno) 27 min, 23 p, 1 sk, 1 bl]

Levice Handlova 97:73 [Teo Petani (Levice) nije ulazio u igru; Tomislav Gabrić (Handlova)nije ulazio u igru]

SLOVENIJA

Olimpija – Ilirija 81:86 [Roko Badžim (Olimpija) – 28 min, 16 p, 1 sk, 1 as, 2 ol, Dražen Bubnić (Olimpija) – 6 min, 1 sk, 1 as; Stipe Modrić (Ilirija) – 24 min, 7 p, 5 sk, 6 as, 2 ol, 1 bl]

Senčur – Krka 74:95 (Dino Cinac – nije bio u sastavu, Paolo Marinelli – nije bio u sastavu)

Primorska – Hopsi Polžela 71:64 (Marijan Čakarun – 18 min, 4 p, 10 sk, 4 as, Jurica Golemac trener)

Rogaška – Helios 57:62 (Ivan Batur – 22 min, 6 sk, 3 as, 2 bl)

ŠPANJOLSKA

Betis Sevilla – Zaragoza 70:67 (Lovro Mazalin – 5 min, 2 p, 1 as)

BarcelonaFuenlabrada 101:74 [Ante Tomić (Barcelona) – 14 min, 1 p, 3 sk, 3 as; Marko Popović (Fuenlabrada) – 33 min, 13 p, 5 sk, 3 as, 1 ol]

Bilbao – Unicaja 70:67 (Veljko Mršić trener)

Real Madrid – Estudiantes 96:89 (Goran Suton 20 min, 9 p, 5 sk, 1 as, 1 bl)

Valencia – Joventut 102:81 (Damjan Rudež – 21 min, 8 p, 1 sk, 3 as, 1 ol)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Melilla 78:73 (Leo Čizmić 8 min)

Barcelona II  – Valladolid 75:84 (Luka Šamanić – 5 min, 2 sk)

ŠVEDSKA

Sodertalje – Uppsala 81:87 (Toni Bizaca – 26 min, 10 p, 3 sk, 1 ol)

Norrkoping – Boras 83:76 (Marin Mornar – 25 min, 13 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

ŠVICARSKA

BoncourtSwiss Central 82:105 [Juraj Kozić (Boncourt) – 30 min, 11 p, 1 sk, 1 as; Luka Mandić (Swiss Central) 10 min, 9 p, 3 sk]

Basel Starwings – Massagno 72:66 (Petar Babić – 15 min, 8 p, 1 sk, 3 as, Robert Devčić – 3 min)

TURSKA

Istanbul – Galatasaray 74:67 (Ivan Buva 33 min, 27 p, 14 sk, 2 as, 2 bl)

Anadolu Efes – Darussafaka 73:69 (Krunoslav Simon – 37 min, 12 p, 7 sk, 5 as, 1 ol, 1 bl)

TURSKA DRUGA LIGA

Selcuklu – Bandirma Kirmizi 66:69 (Fran Pilepić – nije ulazio u igru)

Bursaspor – Istanbulspor 83:77 (Karlo Vragović – 36 min, 23 p, 5 sk, 6 as)

VELIKA BRITANIJA

Sheffield – Newcastle 77:81 (Jure Gunjina – 9 min, 2 p, 3 sk)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada