Dijaspora: Odlični nastupi Bogdanovića i Šarića

NBA karavana nastavila je svojim putem s novih 7 utakmica koje su se sinoć odigrale. Detroit Pistonsi (6-5) i Orlando Magic (5-7) upisali su lagane pobjede protiv indisponiranih Atlanta Hawksa (3-9) i Washington Wizardsa (2-9) (Pistonsi su dobili Hawkse 109:124, a Magic Wizardse 117:108) dok je napeto bilo u Denveru gdje su domaći Nuggetsi (9-3) izgubili od Netsa (6-6) 110:112 košem LeVerta u zadnjim sekundama utakmice (odličan je bio Nikola Jokić s double-doubleom 37 poena i 21 skok).  Utah (6-6-) je iskoristila Bostonovu (7-5) drugu utakmicu u dva dana i odnijela pobjedu 123:115 dok čak i Sacramento (7-5) nastavlja igrati dobro te su sinoć pali i Timberwolvesi (4-9) rezultatom 121:110. Od hrvatskih igrača i Bogdanović Šarić upisali su pobjede, stoga krenimo redom.

Iako iz početka tako nije izgledalo, Philadelphia 76ersi (8-5) provukli su se u produžetku protiv žilavih Charlotte Hornetsa (6-6) 133:132 u svojem Wells Fargo Centru. Odlično su odigrali drugu četvrtinu i uspjeli se odlijepiti na nekih petnaestak razlike i održavati vodstvo sve do četvrte četvrtine kada Kemba Walker serijom poena (19 poena u zadnjoj dionici od ukupno 30) vraća goste u igru i pri rezultatu 119:119 otišlo se u produžetke. Philla se, kao kvalitetnija ekipa, na kraju ipak provukla u produžecima i slavila 133:132. Samo 39% šuta iz igre stajalo je Charlotte boljeg rezultata iako su imali 10 izgubljenih lopti manje od Sixersa (7-17). Već četvrtu utakmicu u sezoni gube doslovno u završnici utakmice (unatoč Walkerovim upornim pokušajima da ukradu utakmicu u clutchu) te bi im omjer bio puno realniji nego što je sada.  Najbolji u njihovim redovima bio je već spomenuti Kemba Walker s 30 poena (šut 9-29), 7 skokova i 9 dodavanja, dok je Jeremy Lamb dodao 17 poena. Domaćinima je ovo sedma pobjeda na svom parketu i još uvijek su neporaženi. Iako ne igraju najljepšu košarku, doslovno na mišiće dođu do pobjede. Joel Embiid sjajnom je utakmicom (42 poena, 18 skokova, 4 dodavanja i 4 blokade) potvrdio formu u kojoj se nalazi i vukao je svoju momčad cijelu utakmicu. Dario Šarić drugu utakmicu zaredom upisao je 18 poena (šut 6/13, 4/8 za tri, 2/5 za dva, 2/2 slobodna) uz 9 skokova, 2 dodavanja, 1 blokadu ali i 5 izgubljenih lopti za 40 minuta na parketu. 76ersi će svoju treću pobjedu u isto toliko utakmica tražiti protiv Memphisa, dok će Hornetsi gostovati u Detroitu kod Pistonsa.

Vrlo dobrom timskom igrom (čak 5 igrača zabilo je preko 10 poena) Indiana Pacersi (8-5) pobjedili su u gostima Miami Heat (5-6) 102:110. Miami nije mogao računati na njihovog prvog razigravača Gorana Dragića zbog problema s koljenom kao ni na veterana Dwyanea Wadea koji je bio odsutan zbog prinove u obitelji. Indiana, koja je bila kompletna, mučila se cijelu utakmicu napraviti seriju kojom bi ju prelomili. Heat je svaki put bio dosadan i uzvraćao istom mjerom, koš za koš. Čak su i vodili u prvoj i trećoj četvrtini, ali Indiana se ipak pokazala kao bolja ekipa u završnici i tricom Bogdanovića, pa zatim polaganjem Oladipa i slobodnim bacanjima Darrena Collisona odlučili utakmicu. 23 izgubljene lopte domaćih stvarno je puno i to će se sigurno popraviti kada se Dragić vrati. Pacersi ovaj put nisu bili briljantni u šutu za tri (35%) dok je Miami bio vrlo dobar (14-27, 52%), ali ni ovaj put nisu imali sreće doći do treće uzastopne pobjede. Kelly Olynyk bio je najbolji kod domaćih s 20 poena za 21 minutu dok je Josh Richardson dodao 18 uz 6 asista, ali isto toliko izgubljenih lopti. Kod Indiane, Bojan Bogdanović bio je vrlo dobar i za 30 minuta upisao je 16 poena (šut 6/9, trice 3/4, dvice 3/5, slobodna 1/2) uz 2 skoka, 1 dodavanje, 2 ukradene i izgubljene lopte, a Oladipo je dodao 22 poena uz 5 skokova i 10 asistencija. Pacersi iduću utakmicu igraju protiv Rocketsa u Houstonu, dok će Miami ugostiti Washington Wizardse koji nisu u pravoj formi ove sezone.