Dijaspora: Popović i Lončar ponovno sjajni

I ovaj vikend naši igrači su bili aktivni diljem Europe i svijeta. Marko Popović i Krešimir Lončar u cvatu su neke nove mladosti. Za svoj Khimky standardno pružaju odlične partije. Damjan Rudež nametnuo se kao prva violina svoje Zaragoze, a trojac u Bilbau konačno je počeo dobivati veću minutažu. Standardno su dobri Hrvati u Mađarskoj i na sjeveru Europe.

Da ne nabrajamo sve ovdje krenimo abecednim redom.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

Gussing – UBSC Graz 81:66

Milan Stegnjaić – 28 min, 16 p, 8 sk, 1 ol

Gmunden – St. Polten 114:71

trener Krešimir Bašić

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Verviers Pepinster 85:65

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Chernomorets – Lukoil Academic 83:98

Jure Lalić – 14 min, 10 p, 6 sk, 1 bl

[/prank]

[prank p=”CIPAR” ekipa=””]

Etha – Apollon 83:82

Pavle Marčinković – statistika nije dostupna

AEL – Keravnos 58:76

Marijo Hajdić – statistika nije dostupna

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Panathinaikos – Olympiacos 58:48

Roko Ukić – 19 min, 2 p, 1¸sk, 1 ol, 1 il

Alen Trepalovac (Apo) – nije bio u sastavu

Ikaros – AGOR 89:78

Ante Mašić – 17 min, 3 p, 1 sk, 1 as, 1 ol, 2 il

Kolossos – PAOK 62:49

Marko Car – 8 min, 1 il

Ilysiakos – Apollon Patras 67:76

Alen Trepalovac – nije bio u sastavu

GRČKA DRUGA LIGA:

Kavala – Koroivos 93:71

Petar Ćosić – 18 min, 4 p, 1 sk, 3 as, 1 ol, 2 il.

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Umana Venezia – Juve Caserta 73:60

Hrvoje Perić – 21 min, 7 p, 4 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl

Virtus Roma – Sutor Montegranaro 88:70

Željko Šakić – 23 min, 9 p, 7 sk

Vanoli Cremona – Montepaschi Siena 72:68

Šime Špralja – 15 min, 8 p, 2 sk

TALIJANSKA DRUGA LIGA:

Angelico Biella – Upea Capo d’Orlando 82:93

Sandro Nicević – 23 min, 21 p, 8 sk, 1 as

TALIJANSKA TREĆA LIGA

Firenze – Treviglio 55:57

Damir Rančić – 16 min, 7 p, 3 sk, 1 ol

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]

Wakayama Trians

trener Željko Pavličević

Tsukuba Robots 

Ljubiša Vrcelj

nastavljaju prvenstvo 25.1.2014

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]
Peja – Teo Šimović, trener Danijel Lutz

Bashkimi – Josip Blajić, Dino Erceg

Pauza

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]

Siauliai – Lietkabelis 62:50

Goran Vrbanc – 16 min, 3 p, 1 sk, 1 ol, 2 il

Nevezis – Lietkabelis 64:67

Goran Vrbanc – 37 min, 12 p, 4 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

Marso NYKK – Szedeak 89:78

Matija Poščić – 29 min, 13 p, 13 sk, 1 as, 4 ol, 3 bl

PVSK Pannon Kaposvari 69:88

Veljko Budimir (Pan) – 32 min, 14 p, 5 sk, 1 as, 2 ol

Marino Šarlija (Pan) – 24 min, 7 p, 5 sk, 4 as

Hrvoje Puljko (Kap) – 30 min, 25 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
Matrixx Magixx – GasTerra Groningen 50:72

trener Ivica Skelin
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]

Gimle BBK – Asker Aliens 80:64

Igor Sedlar – 22 min, 5 p, 4 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Igrao se All-Star susret, Hrvati nisu nastupili

Ludwigsburg – Mario Stojić

ALBA – Leon Radošević

Bremerhaven Luka Buntić, Marin Petrić

MBC – Hrvoje Kovačević, trener Silvano Poropat

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

ETB Wohnbau – Gotha 80:85

Marco Buljević – 32 min, 19 p, 2 sk, 3 as, 2 ol, 1 bl

Kirchheim – Crailsheim 57:86

Ivan Buntić – 10 min, 3 p, 3 sk, 1 bl

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]
Timba – Steaua 59:87

Vedran Nakić (Tim) – 29 min, 10 p, 1 sk

Nikša Bavčević(Ste) –  trener

Sibiu – Farul Constanta 104:48

Matija Češković – 20 min, 15 p, 1 sk, 6 as, 1 ol

BC Timisoara – Pitesti 79:73

Pankracije Barać – 32 min, 19 p, 7 sk, 6 as, 2 ol

Ploiesti

Ante Krapić – slobodan

Prvenstvo se nastavlja 18. siječnja

[/prank]
[prank p=”RUSIJA” ekipa=””]

Krasnie Krilya – BC Astana 66:77

Andrija Žižić – 11 min, 4 p, 2 sk, 1 il

Lokomotiv – Nizhny Novgorod 67:70

Krunoslav Simon – 16 min, 11 p, 3 sk, 1 as, 1 il

Neptunas – Khimky 74:92

Krešimir Lončar – 26 min, 18 p, 11 sk, 3 as, 1 ol, 1 bl

Marko Popović – 30 min, 17 p, 9 as, 2 sk, 2 ol, 2 il

Unics – Lyetuvos Rytas 82:62

Aco Petrović – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Iskra Svit – Levice 88:64

Andrija Hrkač (Isk) – 26 min, 4 p, 5 sk, 5 as, 1 ol, 1 bl

Saša Janković (Isk) – 26 min, 9 p, 4 sk, 3 as, 2 ol, 1 bl

Željko Novak (Isk) – 8 min, 1 p

trener Rudolf Jugo

Luka Vlaić (Lev) – 13 min, 6 p, 1 bl

Banska Bystrica slobodna

Ivica Cvitanović

Prievidza – Nitra 75:60

Marko Batina (Pri) – 32 min, 15 p, 6 sk, 2 as, 2 ol

Dražen Klarić (Pri) – 21 min, 17 p, 7 sk, 1 ol

trener Krunoslav Krajnović

Sven Smajlagić (Nit) – 33 min, 13 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Rogaška – Splosna plovba 77:68

Jozo Brkić  – 17 min, 4 p, 5 sk

Helios – Grosuplje 83:70

Igor Marić – 20 min, 12 p, 6 sk, 3 as

Zlatorog – Elektra 92:78

Frano Marasović – 2 min, 3 p, 2 sk

Crvena zvezda – Union Olimpija 87:62

Dražen Bubnič – 12 min, 3 sk, 1 ol

Jakov Vladović – nije bio u momčadi

Paolo Marinelli – 8 min, 2 p, 1 as

Krka – Mega Vizura 80:65

Zvonko Buljan – 22 min, 6 p, 5 sk, 4 as, 2 ol

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]
Murcia – Blusens 47:83

Mario Delaš – 20 min, 9 p, 5 sk, 1 as, 1 ol

FC Barcelona – Estudiantes 73:56

Ante Tomić (Bar) – 20 min, 8 p, 10 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

Mario Hezonja (Bar) – 9 min, 2 p, 1 sk, 1 as, 1 ol

Marko Banić (Est) – 17 min, 5 p, 5 sk, 1 as

Laboral Kutxa – CAI Zaragoza 92:83

Damjan Rudež – 27 min, 16 p, 2 sk, 3 as

Bilbao – Canarias 93:90

Fran Pilepić – 18 min, 9 p, 1 as

Damir Markota – 22 min, 10 p, 7 sk, 2 as, 2 bl

Zoran Vrkić – 6 min, 1 p

La Bruixa – Valencia 64:76

Velimir Perasović – trener

Real Madrid – Fuenlabrada 96:81

Dontaye Draper – 24 min, 6 p, 3 sk, 3 as, 1 bl

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Andorra – Cocinas.com 82:71

Ante Gospić – 16 min, 2 p, 6 sk, 1 as
[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Jamtland – Sodertalje 70:87

Toni Bizaca – 23 min, 22 p, 5 sk, 1 as

Dino Butorac – 19 min, 4 p, 2 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl

Eco Orebro – Solna Vikings 78:80

Mario Pešut – 21 min, 10 p, 2 sk, 6 as
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Lugano Tigers – Fribourg 75:65

Marin Bavčević (Lug) – nema raspoložive statistike

Marko Kraljević (Fri) – nema raspoložive statistike

El Massagno – Geneve Lions 70:68

Andrej Štimac – 30 min, 11 p, 14 sk, 3 as, 1 ol

Ivan Rudež – trener

Starwings – Bancourt 95:92

Robert Devčić – nema raspoložive statistike

 

[/prank]
[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

16. kolo igra se od 25. do 27. siječnja

TURSKA DRUGA LIGA:

18. kolo igra se 25. siječnja

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Mykolaiv – ovog vikenda nije odigrano ligaško kolo

Mateo Kedžo

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Glasgow Rocks

Fran Urli – slobodan
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada