#234

Dijaspora: Trojica preko dvadeset

Ovoga vikenda naši košarkaši koji za kruh zarađuju izvan domovine nisu bili toliko raspoloženi, pa bilježimo tek trojicu igrača koji su zabili preko 20 poena, za razliku od tjedna ranije kada ih je bilo čak šest. Toni Bizaca bio je najefikasniji u ovome društvu s 22 poena, jedan manje imao je Luka Žorić, a 20 koševa ubacio je Matija Poščić. Nekoliko hrvatskih reprezentativaca imalo je dvoznamenkasti broj ubačaja, ali većina ih se nije proslavila u ovome kolu.

Pregled individualnih dostignuća donosimo Vam u nastavku.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

UBSC Graz – Gussing 67:82

Milan Stegnjaić – 18 min, 3 p, 2 sk, 1 as

St. Polten – Gmunden 81:92

trener Krešimir Bašić

Kapfenberg Bulls – Klosterneub 63:85

trener Ante Perica

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Aalstar 99:68

Andrija Stipanović – 16 min, 8 p, 1 sk, 2 as

Dario Giergia – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic – Chernomorets 100:54

Jure Lalić – 15 min, 16 p, 2 sk, 2 ol
[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]
Apollon Patras – Aris 76:78

Alen Trepalovac – 5 min, 1 ol

Panathinaikos – Panionios 90:65

Roko Leni Ukić – 22 min, 6 p, 1 sk, 4 as, 1 ol

GRČKA DRUGA LIGA:

Psyhiko – Koroivos 76:71

Petar Ćosić – nema podataka
[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]
Umana Venezia – Armani Milano 88:82

Hrvoje Perić – 24 min, 8 p, 3 sk, 1 as

Montepaschi Siena – Sutor Montegranaro 84:73

Željko Šakić – 21 min, 10 p, 10 sk, 1 ol

Vanoli Cremona – Cantu 98:91

Šime Špralja – 22 min, 15 p, 7 sk

TALIJANSKA DRUGA LIGA:

Fulgor Libertas – Upea Capo d’Orlando 71:79

Sandro Nicević – 35 min, 14 p, 10 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl
[/prank]
[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]
Hapoel Jarusalem – Galil Gilboa 81:74

Drago Pašalić – 16 min, 8 p, 1 sk
[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]

Tsukuba Robots

Ljubiša Vrcelj – nisu igrali ovaj tjedan

Wakayama Trians – Hyogo S. 79:75

trener Željko Pavličević

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]
Peja – Bashimi 107:71 (nema raspoložive statistike)

Vedran Morović, Teo Šimović, trener Danijel Lutz – Peja

Denis Vrsaljko, Josip Blajić, Dino Erceg – Bashimi

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]
Kaposvari – Sopron 79:69

Hrvoje Puljko – nije nastupio

Jaszberenyi – PVSK Pannon 74:64

Veljko Budimir – 31 min, 11 p, 9 sk, 1 ol

Marso NYKK – KTE 72:82

Matija Poščić – 35 min, 20 p, 9 sk
[/prank]
[prank p=”MAKEDONIJA” ekipa=””]
Pelister Bitola – Kumanovo 55:79

Marino Šarlija – 28 min, 7 p, 14 sk
[/prank]
[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
Den Bosch – GasTerra Groningen 51:75

trener Ivica Skelin
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]
Gimle BBK

Igor Sedlar – slobodan
[/prank]
[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]
TBB Trier – Pohenix Hagen 82:88

Luka Buntić – 2 min, bez učinka

Marin Petrić – nije bio u sastavu

ALBA – Ratiopharm 102:74

Leon Radošević – nije nastupao (ozlijeda)

MBC

Hrvoje Kovačević – nisu igrali ovaj tjedan

trener Silvano Poropat

Telekom Basket – Brose Basket 69:83

Damir Markota – 17 min, 14 p, 5 sk

Ludwigsburg 

Mario Stojić – nisu igrali ovaj tjedan

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

ETB Whnbau  – Chemnitz 74:63

Marco Buljević – 28 min, 8 p, 5 sk, 1 as, 1 ol

Kirchheim  – Goettingen 72:87

Ivan Buntić – 14 min, 7 p, 6sk
[/prank]
[prank p=”POLJSKA” ekipa=””]
Rosa Radom – Slask Wroclaw  83:65

Franjo Bubalo – nije bio u sastavu
[/prank]
[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]
Pitesti – U. Mobitel 93:76

Pankracije Barać – 31 min, 9 p, 4 sk, 7 as, 1 ol

Ante Krapić – 20 min, 18 p, 2 sk, 1 as

Gaz Metan – CSU Sibiu 70:73

Matija Češković – 36 min, 1 p, 6 as

Steaua – Concordia Chiajna 94:67

Zoran Cvjetković – 9 min, 1 p
[/prank]
[prank p=”RUSIJA” ekipa=””]
Khimky – Azvomash 85:57

Marko Popović – 21 min, 10 p, 1 sk, 8 as, 3 ol

Krešimir Lončar – 13 min, 16 p, 3 sk

Spartak – Lokomotiv Kuban 54:64

Krunoslav Simon – 24 min, 4 p, 4 sk, 6 as
[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]
Levice – Prievidza 69:74

Marko Batina – 22 min, 7 p, 3 as, 1 ol

Dražen Klarić – 24 min, 12 p, 7 sk, 3 as, 1 ol

trener Krunoslav Krajinović

Nitra slobodna

Sven Smajlagić

Iskra Svit – Inter Bratislava 82:96

Andrija Hrkač – 19 min, 6 p, 1 ol

Saša Janković – 29 min, 14 p, 4 sk

Željko Novak – 3 min

Banska Bystrica – Komarno 88:83

Luka Vlaić – nije ulazio u igru
[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]
Rogaška – Grosuplje 65:63

Jozo Brkić (Rog) – 15 min, 10 p, 4 sk

Union Olimpija – Budućnost 78:76

Jakov Vladović – 25 min, 7 p, 2 sk, 3 as

Dražen Bubnič – 18 min, 2 sk, 12 p

Paolo Marinelli – nije ulazio u igru

Geoplin – Polzela 74:85

Vjeran Soldo  – 15 min, 9 p, 5 sk

Stipe Modrić – 24 min, 6 p, 7 sk, 2 as

Krka -Cibona 66:77

Zvonko Buljan 18 min, 2 p, 2 sk, 3 as

Zlatorog – Maribor 88:95

Frano Marasović – nije ulazio u igru

Helios – Tajfun 70:52

Igor Marić – 24 min, 14 p, 3 sk
[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]
Fuenlabrada – Estudiantes 82:72

Marko Banić – 21 min, 15 p, 2 sk, 1 ol

Blusens – Valencia 70:102

Mario Delaš (Blu) – 18 min, 13 p, 8 sk

Velimir Perasović (Val) – trener

CAI Zaragoza – Cajasol 66:74

Damjan Rudež (Zar) – 22 min, 7 p, 2 sk, 2 as, 1 ol

Bilbao – Barcelona 80:72

Fran Pilepić (Bil) – 9 min, 2 p, 1 ol

Zoran Vrkić (Bil) – 14 min, 5 sk, 3 as, 1 sk

Mario Hezonja (Bar) – nije ulazio u igru

Ante Tomić (Bar) – 14 min, 4 p, 3 sk, 1 as

Gran Canaria – Real Madrid 70:75

Dontaye Draper – 8 min, 1 as

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Planasa – Cocinas.com 96:83

Ante Gospić – 25 min, 10 p, 4 sk, 1 as, 1 ol
[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]
Sundsvall – Sodertalje 75:102

Toni Bizaca – 21 min, 22 p, 2 sk, 1 as, 1 bl

Dino Butorac – 22 min, 10 p, 4 sk, 3 as, 1 ol

Eco Orebro – Boras 69:89

Mario Pešut – 2 min, 2 p
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Lugano Tigers – Neuchatel 85:80

Marin Bavčević – bez učinka

StarwingsGeneve Lions 57:55

Robert Devčić (Sta) – nije ulazio u igru

Andrej Štimac (Gen) – 36 min, 12 p, 9 sk

Ivan Rudež (Gen) – trener

Fribourg – El Massagno 95:79

Marko Kraljević – bez učinka

Monthey – Boncourt 81:59

Luka Vertel – nije bio u sastavu
[/prank]
[prank p=”TURSKA” ekipa=””]
Fenerbahče Ulker – Turk Telekom 84:63

Bojan Bogdanović (Fen)  – nije bio u momčadi

Luka Žorić (Fen) – 23 min, 21 p, 4 sk, 3 bl

Lukša Andrić (TT) – 17 min, 7 p, 4 sk, 1 as

Josip Vranković (TT)- trener

Usak – Bešiktaš 85:83

Tomislav Ružić – 7 min, 2 sk

Karsiyaka – Tofas 86:67

Rok Stipčević – 25 min, 7 p, 1 sk, 1 as, 1 ol

TED – Anadolu Efes 62:74

Zoran Planinić  – 23 min, 7 p, 3 as, 3 sk, 2 ol

Stanko Barać – 14 min, 6 p, 3 sk, 1 as

TURSKA DRUGA LIGA:

Istanbul DSI – Ankara DSI 68:70

Nenad Delić – 27 min, 13 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl
[/prank]

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Dnipro – Mykolaiv 65:78

Mateo Kedžo – 33 min, 12 p, 2 sk, 4 as

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Durham W. – Glasgow Rocks 85:72

Fran Urli – 19 min, 3 p, 4 sk
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada