Dijaspora: Ukić prvak Grčke, Buljan s Krkom pokorio Sloveniju

Nacionalna prvenstva polako se bliže kraju, a na rasporedu su u pravilu finala. Roko Leni Ukić okitio se novim naslovom grčkog prvaka, a Zvonko Buljan s Krkom pokorio je Sloveniju. Bojan Bogdanović i Luka Žorić poveli su s Fenerom u finalnoj seriji, a u Španjolskoj ćemo gledati hrvatsko polufinale.
[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Finale

Oostende – Aalstar 86:68 (1:0)

Aalstar – Oostende 84:69 (1:1)

Dario Gjergja – trener
[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]

Finale

Levski Sofija – Lukoil Academic 99:106 (1:2)

Jure Lalić – 16 min, 15 p, 2 sk, 1 as

Levski Sofija – Lukoil Academic 95:78 (2:2)

Jure Lalić – 17 min, 10 p

Lukoil Academic – Levski Sofija 69:81 (2:3)

Jure Lalić – 24 min, 17 p, 11 sk, 1 bl
[/prank]

[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Finale

Panathinaikos – Olympiacos 64:69 (1:2)

Roko Ukić – 12 min, 1 sk, 1 as

Olympiacos – Panathinaikos 65:67 (2:2)

Roko Ukić – 24 min, 1 p, 2 as

Panathinaikos – Olympiacos 82:71

Roko Ukić – 22 min, 9 p, 1 sk, 3 as

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Finale

Trento – Upea Capo d’Orlando 91:78 (1:0)

Sandro Nicević – 26 min, 24 p, 5 sk, 1 as, 1 ol

Trento – Upea Capo d’Orlando 74:69 (2:0)

Sandro Nicević – 29 min, 9 p, 8 sk, 1 as
[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Maccabi Tel-Aviv – Hapoel Eilat 97:75 (2:1)

Andrija Žižić – nije bio u momčadi

Hapoel Eilat – Maccabi Tel-Aviv ot96:100 (1:3)

Andrija Žižić – nije bio u momčadi
[/prank]
[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Finale

Sigal Priština – Peja 74:65 (3:0)

Teo Šimović – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]

Finale

GasTerra Groningen – Den Bosch 76:68 (4:3)

Ivica Skelin – trener

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Polufinale

ALBA – Artland 74:68 (2:1)

Leon Radošević – 22 min, 9 p, 2 sk, 1 bl

Artland – ALBA 61:69 (1:3)

Leon Radošević – 20 min, 11 p, 3 sk, 1 as

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Finale

Ploitesti – Oradea 93:105 (0:1)

Ante Krapić – 25 min, 5 p, 5 sk

Ploitesti – Oradea 95:76 (1:1)

Ante Krapić – 23 min, 20 p, 3 sk, 1 bl
[/prank]

[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Finale

Union OlimpijaKrka 70:67 (2:2)

Paolo Marinelli (UO) – 3 min

Jakov Vladović (UO) – 18 min, 9 p, 2 sk, 2 as

Dražen Bubnić (UO) – nije ulazio u igru

Zvonko Buljan (Krk) – 31 min, 15 p, 8 sk

Krka Union Olimpija 65:61 (3:2)

Zvonko Buljan (Krk) – 19 min, 8 p, 1 sk

Paolo Marinelli (UO) – 7 min, 5 p, 1 sk

Jakov Vladović (UO) – 22 min, 3 p, 3 as, 2 ol

Dražen Bubnić (UO) – 7 min, bez učinka

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Real MadridZaragoza 78:70 (1:0)

Dontaye Draper (Rea) – nije bio u momčadi, ozljeda

Damnjan Rudež (Zar) – 23 min, 5 p, 1 sk

ZaragozaReal Madrid 95:101 (0:2)

Dontaye Draper (Rea) – nije bio u momčadi, ozljeda

Damnjan Rudež (Zar) – 26 min, 20 p, 1 sk, 4 as, 2 ol

Valencia – Cajasol 84:54

Cajasol – Valencia 84:78

Valencia – Cajasol 87:84

Velimir Perasović – trener

FC Barcelona – Laboral Kutxa 92:87

Ante Tomić – 19 min, 12 p, 5 sk, 2 as, 1 ol, 1 bl

Mario Hezonja – nije bio u momčadi

Laboral Kutxa – FC Barcelona 71:95

Ante Tomić – 13 min, 6 p, 4 sk, 3 as

Mario Hezonja – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Polufinale

Fenerbahče Ulker – Galatasaray 89:70 (1:0)

Bojan Bogdanović – 24 min, 6 p, 2 as

Luka Žorić – 20 min, 14 p, 3 sk, 2 as, 1 bl

[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada